[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alka(germany) de la carrefura 11 ron buc.
    Cele mai bune nu scârțâie nu sar,rezista eroic de 2 ani

    Comment


    • Eu am unele tot din Carrefour 7 lei bucata parca , sunt pe masina tot de vreo 2 ani si inca isi fac treaba destul de bine , fara zgomote ciudate .

      Tare !! la pretul asta no comment!!! am avut stergatoare si de 40 de lei bucata care n-au rezistat atat de bine .
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Originally posted by bibanu1001 View Post
        Alka(germany) de la carrefura 11 ron buc.
        Cele mai bune nu scârțâie nu sar,rezista eroic de 2 ani
        Confirm! Alca-s best buy. Raman si peste iarna fidel.

        Comment


        • Originally posted by bibanu1001 View Post
          Alka(germany) de la carrefura 11 ron buc.
          Cele mai bune nu scârțâie nu sar,rezista eroic de 2 ani
          am luat si eu tot de acolo, cel din militari, si intr-o luna le-am schimbat ca nu mai suportam scartaitul, dar ele scartaiau din a doua saptamana.
          de-a lungul timpului am incercat cu 3 seturi si am ajuns tot la valeo. ori sunt tata ghinionistilor, ori le aveau de la deschiderea cafurului militari (care a fost primul din tara )
          Last edited by B997NDL; 11 December 2015, 22:01.

          Comment


          • punele si tu, vara, cand nu ploua sa te tina mai mult
            eu le schimb de 3 ori pe an.

            Comment


            • Trebuie niste vaselina!

              Comment


              • ma gandeam sa incerc cu alca aero de la dedeman, dar daca scartaie si alea, ma cam ard, ca nu mai sunt ieftine ca cele clasice.

                Comment


                • de vreo 2 ani am luat numai de la kaufland, vreo 10 lei buc, daca ai noroc de oferta il iei cu 6 lei.a luat unul intr-o zi de oferta 5 sau 6 lei toate stergatoarele din raft, a umplut caruciorul cu ele, si mai intreba angajatii daca mai au, ca mai vrea.
                  B997NDL daca mai sti ca mi-ai dat niste stergatoare odata, la mine nu au scartait, si le-am folosit cateva luni bune.

                  Comment


                  • Probabil depinde si de lichidul de spalat parbrizul. Sau daca e parbrizul original sau a fost inlocuit.

                    Comment


                    • Eu ma gandesc ca poate fi si din pozitia bratului, al meu a fost indoit si dupa indreptare mereu stateam cu patentul pe el pana sa-i gasesc pozitia ,, antiscartait".

                      Comment


                      • Da si din pozitia bratelor, depinde cat de tare apasa pe parbriz.

                        Comment


                        • Originally posted by aslanalbert View Post
                          Probabil depinde si de lichidul de spalat parbrizul. Sau daca e parbrizul original sau a fost inlocuit.
                          nu am schimbat parbrizul. o fi si din brate, dar habar n-am ce sa le fac.
                          poate doar sa le stric.

                          Comment


                          • am luat un stergator bosch aero de 60 cm. pe mijloc, unde este prinderea nu sterge bine, lasa urme. este un defect de fabricatie sau este prea mare pt parbrizul de logan?
                            sigpic

                            Comment


                            • La lungime e bun, eu folosesc 60 la sofer 55 la pasager.
                              alta-i buba , am patit si eu asa cu un stergator nu apasa pe capat, l-am indoit incercand sa-i gasesc pozitia pana l-am aruncat si am pus altul care calca bine pe toata suprafata.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google