Probleme planetare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by damar65 View Post
    La 235k bate planetara dr. Ce marca recomandati ?

    1,6 cu ABS
    Ai lasat o adresa pt livrare dar nu ai lasat nr. de telefon

    Sa inteleg ca nu e graba cu planetarele

    Comment


    • Va salut!Am si eu o problema legata de burduful planetarei stanga spre roata.Am schimbat cauciucurile de vara cu cele de iarna si cand am dat roata jos am gasit colierul mic de la burdul planetarei rupt si vaselina aruncata prin carenaj .Am pus 2 coliere de plastic sa nu mai arunce vaselina pana voi remedia problema.Va intreb .cum as putea baga vaselina tot pe la colierul mic...cu o siringa si un furtunel mic merge?Mentionez ca burduful este in stare buna nu este stricat sau ciupit...doar colierul mic s.a rupt.Va multumesc.Astept niste sfaturi

      Comment


      • Salutare .Am schimbat plcuele de frâna la un logan cu motor de 0.9 .Mentionez ca plcuele de frâna i câteva piese le am achiziionat de la userul Planetara ,pe care îl recomand i ii Multumesc.
        Am observat ca planetarele sunt de la Hyundai .La loganurile voastre sunt la fel ?
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 28 May 2018, 10:49.

        Comment


        • Se știe din 2014 dar e greu să cauți

          Attached Files
          Last edited by 77sky; 28 May 2018, 21:54.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by adrian22 View Post
            Am observat ca planetarele sunt de la Hyundai .La loganurile voastre sunt la fel ?
            La mine da.

            Comment


            • Inlocuire Planetare

              Salut, am un Logan Benzina 2007 cu ABS la care trebuie sa inlocuiesc planetarele. M-am oprit la 2 firme SKF sau Breckner. Ce parere aveti?Astept si alte sugesti . Am gasit SKF la 250 lei si Breckner 225 lei.


              Multumesc,

              Comment


              • O parere proasta!

                Ia OEM de la @planetară cu 450 sau 500lei bucata.

                Comment


                • Avand in vedere ce vechime are masina si mai mult ca sigur in cativa ani ( maxim 3 ) o schimb parca nu as vrea sa dau asa mult pe planetare.
                  Last edited by luciannick; 21 June 2018, 16:06.

                  Comment


                  • Cel mai bine e să l suni pe nr. afisat pe site.
                    .

                    Comment


                    • Ia SKF, de regula fac piese de calitate, nu cred ca la planetare vei avea probleme, sunt mai ieftine si probabil ca te tin cel putin pe jumatate cat cele de origine.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Eu am pus qwp 150 lei are 6 luni in regim taxi merg brici

                        Comment


                        • qwp cele mai ieftine is bune. pe taxiuri cu peste 100.000 km fara probleme.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Am montat eu SKF acum 4 ani si ceva. Nu are nici cea mai mica problema pana astazi (circa 45.000 km parcursi).
                            Last edited by robbie_ro; 21 June 2018, 17:50.

                            Comment


                            • Buna,
                              E normal ca axul central al planetarei sa fie ruginit de nou? Pe 26.07.2018 am ridicat LOGANUL nou din service si sa va spun drept nu am vazut rugina. Am venit acasa si la o privire mai atenta am observat aceasta rugina. Burdufurile sunt in regula (robuste, curate). Sa ma duc cu ea la service si sa le arat asta? Doat nu apare rugina in 3-4 zile de folosire, nu?

                              Comment


                              • Stai linistit si pune masina la treaba; daca incepi cu chestii din astea o sa ajungi la balamuc.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google