Am Gasit Masina Lovita In Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sint si nu mai sint urme. Faza e ca eu am observat ce urme mi-a lasat destul de tirziu, macar la vreo 2 zile dupa ce s-a intimplat, pentru ca masina era foarte murdara in zona aia, si nici nu m-am uitat atent. M-am uitat la masina aluia, unde cred eu ca ar trebui sa aiba urme (coltul dreapta fata). Acolo se vede clar ca si-a spoit-o cu vopsea (e un hirb de dacie 1300) pe o portiune chiar mult mai mare decit cea unde i-ar fi ramas urme de la masina mea. Problema e ca mai are macar inca 2-3 locuri la fel, mizgalite cu pensula.
    In orice caz, mi-am bagat picioarele, o fac pe CASCO, cu ocazia asta o sa mai rezolv si citeva infundaturi marunte, facute prin parcari de cite un taran care deschide portiera ca pe usa grajdului.

    Comment


    • #32
      ehe, plina e gradina omului de soferi din astia care habar nu au de parcari...am loganul plin, acum 2 luni, in parcarea unui supermarket usa dreapta fata infundata rau...am luat dovada la politie si ultima, in parcarea din fata blocului mi-a sters un destept coltul dreapta al barei din fata...am vazut ca era ca un fel de smoala pe ea, sau poate vopsea neagra de la barele alea negre din uzina... si cum casco nu mai am, sunt bun de plata. ma gandesc sa vad daca mai iau dovada si pentru asta ca nu se vede asa rau decat pe negru sus putin...
      zoom-zoom

      Comment


      • #33
        Buna seara! In primul rand, scuzele mele daca postez in topicul necorespunzator. In al doilea rand, am avut si eu parte de un eveniment neplacut in aceasta seara.

        Azi, in jurul orei 15, am lasat masina parcata pe strada unde locuiesc. Am fost plecat cu o alta masina si m-am intors in jurul orei 21. Cand am ajuns la masina mea, am gasit un bilet in geam in care scria: "Logan rosu, v-a lovit masina si a fugit" si a lasat numarul de inmatriculare al respectivei masini si un numar de telefon... Dauna masinii este doar aripa fata stanga, care e destul de sifonata... Am pus mana pe telefon si am sunat la numarul respectiv, mi-a raspuns o doamna si dupa ce am intrebat-o daca e propietara masinii cu numarul respectiv, i-am explicat civilizat ca mi-a lovit masina si sa ne intalnim sa ajungem la un consens... In prima faza, se panicase, nu intelegea, habar n-am ce avea, dar spunea ca nu-si aminteste sa fi trecut pe strada respectiva si ma tot intreba ce masina am... Dupa ce i-am prezentat fraza cu "ori ne intalnim amiabil, ori intervine politia" a inceput s-o dea la intors ca vrea sa vada pagubele si chestii d-astea... A ramas sa ne intalnim maine, sa stabilim ce facem...

        Intrebarea mea este, daca respectiva nu vine, pe ce baza ma duc eu la politie? Adica are vreo insemnatate acel bilet? Sau pe ce baza o incriminez pe respectiva persoana? Inca nu i-am vazut masina, nu stiu daca ea are vreo zgarietura sau ceva care s-o incrimineze...

        P.S.: Daca aveam casco, nu mai ma agitam atat...

        Comment


        • #34
          Originally posted by ady62 View Post
          Mi-am gasit masina lovita, in parcarea (ARIPA FATA DREAPTA) unde trebuie mers prima data?
          Prima data mergi la politie,birou tamponari(ultima oara stiam ca e la Patinoar) pentru dovade-obligatoriu cu masina.
          Apoi mergi la asigurator daca ai CASCO,daca nu la service pentru programare reparatie.

          Originally posted by sicka View Post
          Buna seara! In primul rand, scuzele mele daca postez in topicul necorespunzator. In al doilea rand, am avut si eu parte de un eveniment neplacut in aceasta seara.

          Azi, in jurul orei 15, am lasat masina parcata pe strada unde locuiesc. Am fost plecat cu o alta masina si m-am intors in jurul orei 21. Cand am ajuns la masina mea, am gasit un bilet in geam in care scria: "Logan rosu, v-a lovit masina si a fugit" si a lasat numarul de inmatriculare al respectivei masini si un numar de telefon... Dauna masinii este doar aripa fata stanga, care e destul de sifonata... Am pus mana pe telefon si am sunat la numarul respectiv, mi-a raspuns o doamna si dupa ce am intrebat-o daca e propietara masinii cu numarul respectiv, i-am explicat civilizat ca mi-a lovit masina si sa ne intalnim sa ajungem la un consens... In prima faza, se panicase, nu intelegea, habar n-am ce avea, dar spunea ca nu-si aminteste sa fi trecut pe strada respectiva si ma tot intreba ce masina am... Dupa ce i-am prezentat fraza cu "ori ne intalnim amiabil, ori intervine politia" a inceput s-o dea la intors ca vrea sa vada pagubele si chestii d-astea... A ramas sa ne intalnim maine, sa stabilim ce facem...

          Intrebarea mea este, daca respectiva nu vine, pe ce baza ma duc eu la politie? Adica are vreo insemnatate acel bilet? Sau pe ce baza o incriminez pe respectiva persoana? Inca nu i-am vazut masina, nu stiu daca ea are vreo zgarietura sau ceva care s-o incrimineze...

          P.S.: Daca aveam casco, nu mai ma agitam atat...
          Si in aceste situatii(declaratii ale martorilor care nu vor ca numele lor sa fie facute publice,telefoane, instiintari etc) politia trebuie sa faca cercetari si crede-ma dispun de posibilitati tehnice.Cunosc un caz asemanator in care s-a apelat la criminalist.Nu se poate sa nu ramana un semn cat de mic pe masina incriminata.
          Last edited by IancuMIC; 29 October 2011, 23:13. Reason: Automerged Doublepost
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #35
            logan lovit in parcare

            Salut fratiilor , ieri sambata m-am dus la un botez pentru o fimare, iar la final de eveniment cand sa plec acasa , am observat masina mea lovita in parcare . dar chestea e ca nu e o simpla lovitura , usa soferului mi-a fost infundata cam 4 cm probabil vrun nenorocit a dat cu spatele , cand am plecat nu mai era nici o masina si nimeni , nu era nimic de facut :| am ramas cu gura cascata ,(patronul restaurantului , simpli invitati ridicau din umeri ) cand vezi toata usa frecata si bagata tabla bine de tot, am ajuns acasa am desfacut portiera am impins tabla si si-a revenit dar tot trebui sa ajung la chit si la vopsea , si sa indrept si grinda din interiorul usi. Dupa ce voi repara portiera urmatoarea achizitie va fi o alarma .

            Salutare
            Last edited by patruflo; 9 January 2012, 00:11.

            Comment


            • #36
              Ma introduc fara voia mea in clubul celor loviti in parcare, numai ca lovitura este intr-un loc greu de lovit si anume in portiera soferului exact in manerul de deschidere a portierei. Zona lovita, zgariata si infundata este cam cat o palma (de om sanatos) de mare, initial am banuit ca au vrut sa sparga masina, insa nu lipseste nimic din ea, apoi m-am gandit la astia cu deszapezitul, dar parca e prea mica lovitura. Ma mai gandesc la faptul ca a lovit-o cineva cu ceva din fier, gen lopata... sper sa nu fie adevarat si daca e, sa nu-l aflu pe ala, ca-i tai ceva cu lopata...

              Comment


              • #37
                si eu am patit la fel...azi vara mi-am gasit masina zgariata/indoita in fata portii aripa fata stanga/bara fata tot pe stanga..faza naspa nu am avut nici asigurare nu stiu ce or fi cautat ala prin zona eu stau pe o strada chiar in capat (nu mai este sosea dincolo de casa mea) mai sunt masini care vin la vecini 1 la 4 zile...nasol m-a costat 900 ron tot nou...
                MY CLA

                Comment


                • #38
                  Salutare...aseara cica am fost si eu la un spectacol...si am parcat frumos masina pe partea stanga...cu jumatate pe trotuar(asa am avut loc)...s-a terminat pe la 12 noaptea...cine s-a mai uitat la masina pe intuneric...
                  Am ajuns la garaj frumos...totul ok.
                  Azi cand m-am dus la garaj...am vazut masina lovita(avea si vopsea alba dar am sterso sa vad cat de grava e lovitura...).

                  Mai trebuie dovada de la politie...sau pot sa merg direct la casco?

                  Poza:
                  Attached Files
                  Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                  Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                  Comment


                  • #39
                    direct la casco, doar daca stii cine e individu' poti sa-l reclami la politie.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by mcornel View Post
                      direct la casco, doar daca stii cine e individu' poti sa-l reclami la politie.
                      stiu ca avea masina alba...ca aia o ramas pe masina...nu stiu cine...nu stiu cum...
                      Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                      Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                      Comment


                      • #41
                        Mi-am gasit masina lovita intr-o parcare pe o strada laterala, dar nu stiu cine este autorul.
                        Am parcat masina zilele trecute pe strada de langa Manastirea Radu Voda din Bucuresti. Este o strada cu sens unic si parcari pe stanga si dreapta. Masina mea a fost parcata imediat pe stanga, dupa curba la stanga (cum se vede si-n poza) si probabil "bizonul" a luat curba prea din scurt, altfel nu imi explic cum a reusit sa-mi infunde portierele. Nu s-a zgariat vopseaua, ci doar lacul. Usile se inchid normal, e mai mult o problema estetica, dar imi vine sa turbez de nervi. NU mi-a lasat in geam nici-un numar sa-l pot suna, sa facem amiabila. Acolo, fiind o strada laturalnica, nu sunt camere de luat vederi si nu exista nici-un martor...
                        Credeti ca se poate indrepta si apoi polisa? Nu as vrea sa revopsesc 2 portiere, ar costa prea mult.
                        Attached Files
                        MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                        Comment


                        • #42
                          Nu stie nimeni?!
                          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                          Comment


                          • #43
                            Salutare,

                            Am zis sa postez aici, sa nu mai deschid un thread nou.

                            Din pacate, azi dimineata am gasit masina lovita in parcare. Initial am observat numai oglinda (era indreptata catre sosea, cu sticla sarita, dar intreaga). Cand am ajuns la servici, am zis sa ma uit si la "tabla", poate a atins cumva si vopseaua. Aripa dreapta-fata+usa pasager zgariate, aripa este si putin infundata.

                            Din cate am citit pe alte site-uri, tot ar trebui declarat la politie incidentul, mai ales ca inca trebuie sa circul cu masina.

                            Stie cineva mai multe detalii despre Fondul de Protectie a Victimelor Strazii (http://www.fpvs.ro/) ? A apelat cineva la ei? Reparatia incepe undeva de la 600 RON (fara oglinda), suma pe care as prefera sa o recuperez, daca se poate.

                            Multumesc

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google