Localizare Senzor ABS, Logan 1.6 Ph 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Localizare Senzor ABS, Logan 1.6 Ph 1

    Bună, am un Logan 1.6 MPI din 11.2006, Laureate. Mi s-a aprins senzorul de ABS în bord, iar după ce am pus maşina pe tester, mi s-a zis că vinovat ar fi senzorul de pe faţă-stânga. Întrebarea mea ar fi: unde este localizat acest senzor şi dacă se poate înlocui acasă, fără să mai apelez la un mecanic/service.

  • #2
    Bine ai venit pe forum!
    ...
    Este fixat pe portfuzeta; o sa-l vezi cu siguranta dupa ce dai roata jos.
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 1 November 2016, 21:34.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      poate nici nu trebuie inlocuit, doar curatat locasul, discul magnetic, sters senzorul si remontat. grija insa cand il scoti, sa nu-l distrugi. sper ca n-ai o roata mai mica sau mai mare decat celelalte pe stanga fata ca atunci foarte probabil senzorul n-are nimic.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Era scoasă mufa de la abs. Acum s-a stins martorul din bord, dar abs tot nu intră.

        Comment


        • #5
          Martor stins, sistem functional. Cum ai ajuns la concluzia asta? Mai incearca zilele astea pe carosabil ud.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            fa matale diagnoza la abs, daca e vreo eroare, sterge-o, iar dupa 2-3 zile refa diagnoza. abia daca atunci n-ai erori si becul se mentine stins, ai scapat de problema.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google