Accidente (Must be 18+)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca se ciocneau doua golfuri 4/5 si mureau aia, rezulta ca golfurile sunt varza la capitolul siguranta? daca aia aveau fiecare 80km/h, habar n-avem. adica io n-am gasit informatia clara cu ce viteza circulau aia. faptul ca puteau arde de vii in masina e mai nasol. din una dintre masini, cel putin, banuiesc ca se putea iesi, ma rog, puteau fi salvati, daca nu lua foc. si nu, n-am gasit raspuns la intrebare. nu cred in mitul gpl=bomba pe roti. statistica arata ca benzinarele sunt mai bombe decat alea pe gaz, fara sa luam in considerare masinile cu butelie de aragaz si instalatie din pexal.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Nu poti nega realitatea, e varza. 1500 de kile cu tot cu pasageri, ca s-au ciocnit 2 supercaruri Logan.
      Ma mir ca n-au aparut aia care sustin ca daca e sa mori, ori in orice masina.
      Doar ca din unele ai sanse mult mai mari sa scapi doar cu o sperietura.
      De Paul Walker ce mai zici, si aia era masina varza?

      Comment


      • cand un logan stock, de serie, ajunge sa-si dea cu 200km/h "de voie", atunci da, Porsche e varza. chiar, daca dau un pic filmul inapoi, aia doi au murit tot in flacari. aveau viteza estimata undeva la 90km/h in momentul impactului. deci Porsche=varza, nu?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Sigur Loganurile in cauza erau tunate? Ca am inteles ca Porshu' lui Ualcăr ar fi luat foc in cauza modificarilor.
          Oricum, unii nu inceteaza sa ma uimeasca facand tot felul de comparatii, doar prin prisma unui rezultat similar.

          Daca un F16 si un IAR Soim se prabusesc si moare pilotul in flacari, rezultatul e acelasi, de unde rezulta ca avioanele sunt de acelasi calibru.
          Si Logan =Porsche, pentru ca sunt destui care au murit in Porsche. Poate mai multi decat in Logan, masina germana avand ceva ani de cand merge pe drumuri. Logic!

          Loganurile au luat foc bicoz cel putin unul dintre ele avea GPL din ala sigur, care s-a dovedit a nu mai fi asa sigur.
          Last edited by mr.K; 4 November 2016, 09:44.

          Comment


          • Daca este asa de sigur GPL-ul, totusi de ce masinile echipate sunt interzise in parcarile subterane? Am vazut destui soferi ignorând cu buna stiinta aceasta interdicitie.

            Comment


            • sunt interzise pentru ca in cazul in care supapele de siguranta dau rateuri, fiind spatiu inchis, devine un risc. la fel de bine insa si un benzinar poate scapa vapori daca nu e etansa rezervorul sau canistra de carbon. singurul "sigur" e dieselul. de ce credeti ca teoretic trebuie verificata instalatia din 6 in 6 luni? cati dintre cei ce au gpl fac verificarile ca la carte? ca doar de aia isi pun gaz, sa mearga ieftin, nu s abage bani in intretinere. de parca s-ar imbogati daca merg cu 2.4 lei/litru sau cu 2.6 lei/litru...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by prometheus View Post
                Sunt doua treceri de pietoni in zona Scolii , una pentru elevi , cealalta pentru profesori , pentru tine care n-ai legatura cu acea zona nu ti se pare c-ar fi catastrofal , insa eu care am si invatat la acea scoala iti pot spune ca este una poate dintre cele mai nenorocite zone din Braila!! multa lume si-a gasit sfarsitul pe acel sector micut de drum , s-au intamplat foarte multe accidente acolo , din acest motiv s-au si pus semafoare si acum mai nou limitari drastice de viteza!!
                Ok! Dar sa zica ca cauza accidentului este viteza excesiva, nu sunt de acord!
                Pui limitare de viteza la drumuri cu vizibilitate redusa, latime mica, acolo era suficient sa "casti ochii" si sa tii corect volanul, m-am asteptat la cine stie ce drum unde trebuia sa iasa sa iasa in evidenta maiestria de pilot de rally. La 60km/h nu trebuia sa se intample accident, nu spun nimic ca este scoala si spital in zona, ca nu au murit pietoni, s-au ciocnit doua masini.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google