Logan 2 BEM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    heheh buna asta Bogdane, pe vremurie eram prezent la fiecare fulger,nu conta ora .....acum timpul isi spune cuvantul !

    te astespt sambata pe la mine, daca e sa bricolam la ele ....si porma la intalnire!
    Last edited by bobbyred; 21 May 2015, 10:20.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • #47
      Colegu te cam grabesti in trafic. Ne.am întâlnit aseară pe la pe Nicolae Grigoresc, m.ai inspaimantat putin asa. ��

      Comment


      • #48
        aoleu? te am incomodat cu ceva?
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #49
          nuu, dar ma uitam cu joglai printre masini... mai ales la intersectie de la statia de metrou de la titan. Te-am mai vazut si prin curtea facultatii la politehnica de cateva ori.

          Comment


          • #50
            Pe strada aia sunt numai Ligheane agitate
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #51
              Câteodată te mai si grabesti )

              Comment


              • #52
                Are soft colegu? Te-am vazut si eu de cateva ori, o alergi ca la hotii de cai.
                sigpic
                Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

                Comment


                • #53
                  nu wes ule, doar presiunea marita in turbina.
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • #54
                    Este normala o presiune de 2.0bari in turbinele noastre, eu am pus.o pe tester si atat am presiunea? Si am soft. Am mai fost cu o cunostinta care are tot modelul ca al meu de 85de cai si are 1.0bar stock. Tu cat ai presiunea acum dupa modificare?

                    Comment


                    • #55
                      stock aveam cam 1.3-1.4, iar acum se duce prin 1.9 si este destul de ok, nu e fortata deloc. La tine mi se pare destul de mare, dar probabil ti a umblat si la presiune datorita soft ului.
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #56
                        M am gandit sa mai trezesc topicul ca prea era plin de panze de paianjeni.
                        Intre timp am mai facut unele mici modificari/reparatii. De exemplu ca reparatii, am schimbat toti rulmentii de la roti ca au inceput sa huruie de pe la 50 de mii de km si ii multumesc mult lui dsign pt ajutor, curatat tamburii pe spate plus gresat tot mecanismul ca incepuse sa scartaie. Inlocuit uleiul din cutia de viteze, inlocuit bielete antiruliu, inlocuit frane fata cu discuri frana EBC si placute 50% ceramice EBC, inlocuit lichid frana, mentionez ca masina are aproximativ 70.000 km.
                        Ca si modificari, activat pilot automat+volan nou imbracat in piele, activat HSA, activata semnalizarea pe impuls, activat iluminare permanenta tablou bord, dezactivata avertizarea sonora de la centuri din soft, pus buton pe luminile de zi, iar pe aceasta cale ii multumesc mult colegului torquemada care este un om de nota 20+.
                        Alte modificari de aspect de aceasta data, inlocuit tablele clasice pe 15" cu altele structurale dar pe 16" originale dacia. Inlocuite stopurile spate cu unele de editie aniversara de 10 ani, iar bara spate vopsita in stil editie aniversara cu partea de jos lasata neagra.
                        Attached Files
                        Last edited by ten; 31 August 2018, 16:41.
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • #57
                          Exteriorul e fain
                          La interior parca ar merge un cd original dacia
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • #58
                            am avut de ala din fabrica dar l am schimbat ca se aude prost pentru mine, poate pentru altcineva este ok, depinde de pretentiile fiecaruia de sunet. Poate pe viitor o navigatie, dar in niciun caz cd player original, prefer sa arate putin mai ciudat decat sa arate bine ca si player si sa se auda prost.
                            Last edited by ten; 1 September 2018, 02:30.
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google