Legare DVD Player La Firul Frana De Mana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legare DVD Player La Firul Frana De Mana

    Salut.
    Mi-am cumparat un DVD player Macrom pe care il voi monta pe un Logan MCV. In manualul playerului scrie ca acesta are un fir care se leaga la Parking brake (frana de mana din cate am inteles eu), deoarece este o masura de siguranta sa nu te poti uita la filme in timp ce conduci, deci filmele vor rula pe DVD player numai daca este trasa frana de mana.
    Acum eu de unde ma intep in acest fir, desfac plasticul de langa frana de mana si caut acolo firul sau direct din bord, firul ce duce la ceasurile din bord, asa cum am vazut in schema electrica (de preferat sa nu umblu la bord), sau din cutia cu fire electrice de sub volan, numai ca acolo nu stiu ce fir este.
    Ce ziceti, cum sa procedez sa montez corect acest DVD player ?

  • #2
    daca vrei un "hack and crack", pune o rezistenta de 1.5K pe firul de la dvd si leag-o la masa. ar trebui sa functioneze fara sa-l mai intereseze pozitia franei de mana.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      O sa incerc sa aduc fir de la frana de mana de langa maneta , daca nu reusesc aleg varinta hack
      Thanks.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google