Baterie Telecomanda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am cumparat buton dar am pinii de pe placa cu circuite rupti.

    Comment


    • #47
      refaci circuitul. tot la service gsm gasesti rezolvarea. daca ai un pistol de lipit cu varful subtire,si o minima experienta poti sa incerci sa refaci circuitul
      pune o poza daca poti cu placa

      Comment


      • #48
        Stiu ce spui tu dar nu merge, am incercat sa dau deja de capatul piciorusului dar nimic nici sus nici jos. Si ma gandesc adica sunt sigur ca exista locuri unde respectivele picioruse se intalnesc pe circuit si sa lipesc acolo.
        Attached Files

        Comment


        • #49
          se reface,cel mai bine il duci la un service gsm(sa ai butonul de schimb) si cu 15-20 lei ai scapat.sau iei un aparat de masura si urmaresti circuitul si-l refaci tu

          Comment


          • #50
            Nu gasesc cirucitul, pinii respectivi sunt ingropati in palca, nu gasesc nici o prelungire de la ei, astfel ca nu am idee unde se continua, si nu am de unde sa fac rost de o cheie sa masor si sa compar.

            Comment


            • #51
              Cauti si cumperi o cheie cu tot cu circuit, ti-o programeaza cineva si gata. Daca erai in Iasi, iti recomandam pe cineva, dar sunt sigur ca si in Timisoara gasesti. Pune si tu o intrebare la voi pe Bursa/Discutii si sigur te va ajuta cineva.

              Comment


              • #52
                De gasit gasesc nu e problema. Dar momentan vreau sa rezolv cu asta.

                Comment


                • #53
                  ti-am desenat traseul intrerupt.pui o sarmulita si aia e. ai grija sa faca contact si piciorusul butonului pe sarma aia pe care o sa o pui.bafta.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #54
                    Ok, si picorusul de jos il leg pe traseul de pe cip, cel de la pinul 2 ?

                    Comment


                    • #55
                      nu,cred ca ai atins tu traseul cand ai dezlipit butonul. nu trebuie sa atingi traseul ala. iti pun o poza cum trebuie sa fie.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #56
                        Da, stiu ca era separat, s-a dus vopseaua de pe el cand am cautat pinul de la piciorus pe placa. Din cate am vazut, piciorusele din stanga sunt comune, la fel ca si cele din dreapta.

                        Functioneaza, ms mult de ajutor. Daca vre-o data ai nevoie de ajutor cu ceva sa-mi spui.
                        Last edited by al3xand3r17; 13 February 2014, 20:27. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #57
                          Salut, am si eu o problema, mi-au picat butoanele si acei microcontactori... Stiti prin Timisoara unde as putea rezolva problema?
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • #58
                            Cumperi alta carcasa.

                            Comment


                            • #59
                              pai da, dar ce fac cu acei microcontactori? Chestiile alea de sub butoane...
                              Last edited by dani p; 20 June 2016, 22:45.
                              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                              Comment


                              • #60
                                Am schimbat si eu carcasa cu una aftermarket, de prin targ Vitan. Problema este ca nu imi ramane fixa bateria si daca e sa o scap din mana, sa o arunc pe o suprafata aceasta se deplaseaza de pe punctul fix si nu mai face contact cum trebuie. Fiind aftermarket, de aceea si problema in cauza.
                                Daca bateria in uz este CR2016, daca as punte CR2032 ar fi o problema cu telecomanda, si anume cu modulul de emitere a semnalului?
                                De ce? Pentru ca cea CR2016 are un amperaj de 90mAh iar cea CR2032 undeva la 200mAh.

                                Pareri?
                                Last edited by VlaD2803; 22 November 2016, 16:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google