Cumpar Anvelopa Montana 185/65/15 Uzata Cam 65;70%

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Anvelopa Montana 185/65/15 Uzata Cam 65;70%

    Am fost lovit din spate in roata stanga si s-a distrus anvelopa.Am ramas cu celelalte 3 bucati si as vrea sa completez setul ca ar mai merge vreo 2 veri.
    Sa aiba floarea cam 6 mm,minim 5mmm.

  • #2
    montana de 11 ani aveam eu pe rezerva. am aruncat-o la gunoi ca era plina de crapaturi. nu crezi ca-i cazul de anvelope noi ?
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      N-auzi ca mai mege vreo doo veri, pana face floare!

      Comment


      • #4
        De ce nu este banat inca acest coleg?
        Daca nu-si permite 2 anvelope noi, sa mearga cu bicicleta.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #5
          Multumesc de ospitalitate.
          Ma lipsesc de forumul vostru,Desteptilor,Ironicilor,Mistocarilor.Sa faceti pe desteptii intre voi dar sa nu cumva sa va si inmultiti.
          Bai...dar chiar banat????De ce frate .Dau orice daca imi ecplici de ce sa fiu banat pentru acest anunt.
          Si sa va luminez ,ca sunteti rau in intuneric:fiecare e liber sa judece si sa faca ce vrea.Fiecare isi face socotelile lui.Ce e rau in asta?
          Sa arunc 3 cauciucuri inca bune ca asa vreti voi?De cand hotarati voi pentru mine?

          Comment


          • #6
            Pentru ca Montana erau varza inca de noi, dar dupa mai mult de 10 ani, sunt un pericol pentru ceilalti de pe drum, daca te viata ta te doare in partea dorsala.

            Si sa va luminez ,ca sunteti rau in intuneric:fiecare e liber sa judece si sa faca ce vrea
            Sa faci ce vrei pe drumul tau privat babaiatule, cu cioarsele alea de gume ar trebui sa se ridice talonul pe drumurile publice.

            Sa arunc 3 cauciucuri inca bune ca asa vreti voi?
            Bune de pus pe o caruta. Da-le pe o sticla de vin unuia de la tara.
            Last edited by mr.K; 26 November 2016, 19:22.

            Comment


            • #7
              Babaiatule, dacă nu-ti permiți un set de gume decente nici după 10 ani de zile, vinde dreq masina ca nu-i de nasu' tau.
              Propun și eu închiderea topicului și banarea userului pentru tentativa de atentat la siguranța rutiera a celorlalți participanți la trafic!

              Comment


              • #8
                Mai, atoatestiutorilor,conduc din 1989,am facut cateva sute de mii de kilometrii,sunt la a 3-a masina si urmeaza a 4-a ,asa ca stiu ce e bine si ce e rau pentru mine si ceilalti.
                Parerea mea despre anvelopele Montana este foarte buna bazandu-ma pe experienta.Am vazut aceste cauciucuri cu 100 000 km fara sa aiba niciodata o problema.Pur si simplu au fost inlocuite pentru ca s-au uzat.
                Vreti sa o dau la programul rabla cu cauciucuri noi?
                Ca asa vreti voi ,nu?

                P.S1 De ce nu puteti sa va spuneti parerile ,oricare ar fi ele ,cu respect pentru celalalt?
                Nu este un forum unde ne ajutam reciproc?Raspundem fiecare cum stim sau cum credem si din astea rezulta cea mai buna concluzie.
                Logan forum a devenit un loc de mistocareala unde se dau rotuzi multi lipsiti de educatie si bun simt.
                Iata domnilor moderatori raspunsul la intrebarea trimisa pe mail:nu mai esti activ pe Logan forum,ce s-a intamplat?

                P.S2 Pun pariu ca astia destepti si ironici (lipsiti de bun simt ,vroiam sa spun) ,dupa 5-6 ani va luati anvelope la mana a doua din targuri.

                Originally posted by Kojak View Post
                Babaiatule, dacă nu-ti permiți un set de gume decente nici după 10 ani de zile, vinde dreq masina ca nu-i de nasu' tau.
                Propun și eu închiderea topicului și banarea userului pentru tentativa de atentat la siguranța rutiera a celorlalți participanți la trafic!
                De cand sunteti dumnevostra "baiatule" cu mine?
                V-ai uitat ce diferenta de varsta este intre noi?
                Propun eu banarea acestui user pentru adresare nerespectuoasa,comprtament neadecvat unui forum si ca e cam ciudat ,daca propunere banarea mea pentru un lucru ce nu are legatura cu un forum de DISCUTII.
                Domnule,aici discutam si ne banam pentru astea,nu circulam.
                Last edited by oivp2003; 26 November 2016, 20:07. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Originally posted by oivp2003 View Post
                  P.S2 Pun pariu ca astia destepti si ironici (lipsiti de bun simt ,vroiam sa spun) ,dupa 5-6 ani va luati anvelope la mana a doua din targuri.
                  Chiar și așa, tot sunt mai bune decât gunoaiele alea de montana de 11 ani.
                  Ai degeaba carnet din '89, dacă pana la ora ăsta nu realizezi ca calitatea unei anvelope nu se măsoară în rata de uzura. Montana și kormoran, merg lejer și 200.000km după criteriul ăsta.

                  Atâta timp cât circuli cu kkt uri de-alea pe masina, meriți minim de respect. Degeaba ai 89 ani, n-ai învățat nimic pana la vârsta ăsta.
                  Last edited by Kojak; 26 November 2016, 20:14.

                  Comment


                  • #10
                    Asadar,respectul pentru o persoana se stabileste dupa anvelopele folosite la masina.Inteligent baiat.Asa cum banuiam,dealtfel.
                    Scuze ca am cerut de unde nu pote sa fie.

                    Comment


                    • #11
                      Mai oameni buni, ati tabarat pe bietul om ca a vrut si el o anvelopa pentru uz personal. Acum cateva zile era unu' care vindea kormorane din 2005-2007 sau de cand erau si n-ati mai sarit asa pe el.
                      Cand a fost altul care voia sa cumpere kormoran i-ati explicat "omeneste" (oarecum) ca nu merita, acum ati casunat pe omul asta.

                      Comment


                      • #12
                        Babaiatule solicita autobanarea, sau schimba-ti dreq anvelopele alea și ia-ti un set nou, chiar și ultimele chinezarii de pe piața sunt mai bune decât ce ai tu acum.

                        Și stai departe de drumurile publice.

                        N-am cășunat, vrem doar sa-i băgăm mintile-n cap...da' la 89 ani, e cam greu.
                        Last edited by Kojak; 26 November 2016, 20:56.

                        Comment


                        • #13
                          Unde scrie ca are 89 de ani? Oricum, de invatat inveti toata viata si tot nestiutor te duci.

                          Comment


                          • #14
                            eu am inteles ca masina urmeaza a fi schimbata, poate data la "remat".
                            si in acest caz ii mai trebuie acel cauciuc doar ca sa fie pereche cu restul si sa mai circule pana ii face 'vant", iar incest caz cati ar mai investi intr-un set nou de anvelope?
                            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                            Comment


                            • #15
                              Din 89 conduce, nu rezulta ca ar avea 90 de ani. Nu mai judecati bietul om, atat poate sa cumpere, poate si voi daca ati fi in situatia lui ati proceda la fel, dar e mai usor sa dati cu parul, decat sa-i oferiti o vorba dulce. Sa nu uitati o vorba din strabuni, care se doveste adevarata si la bine si la greu: ”Si astea vor trece!”

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google