My "new" Ride - Logan Prestige 1.2l - 73CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cristi.... View Post
    sandero e subcompact, nu supermini. supermini e un smart in 2 usi de ex
    Daca am gresit, mea culpa!

    Nu am facut decat sa reproduc informatia de pe site-ul EuroNCAP:
    Discover the Euro NCAP Dacia Sandero 2013 safety assessment: detailed results, crash test picture, videos & comments


    Nu sunt expert, asa ca vorbesc doar din ce citesc

    Comment


    • daca geely ala are aceleasi standarde ca CK atunci ma abtin...

      Comment


      • Sincer, nu stiu ce standarde are, acum, dar, judecand dupa numarul "mare" de masini Geely pe care-l vedem pe strazi, oriunde in Europa, este usor de dedus. Mai mult, avand in vedere ca in 2010 au avut cota de piata, in China (la ei acasa), de doar 2.7%, cu o proiectie estimata (si neatinsa) de 5.8% pentru anul 2015, se pot trage concluzii interesante.

        Comment


        • Am mai adus o imbunatatire masinii: Am instalat MediaNav Plus, luat de pe net. Partea buna este ca dupa instalare, am adaugat hartile pentru Romania, Bulgaria, Grecia, Ungaria, Austria si Italia de la IGO, versiunea Q3 2016 (ultima versiune gasita de mine pe net).
          Hartile se pot adauga gratis, si pana acum nu am identificat nicio problema in rularea acestora pe navigatia masinii.
          Din ce am vazut/testat, interfata originala a MediaNav-ului nu s-a modificat, DOAR ca a aparut optiunea de rulare a fisierelor video, pe MediaNav (este un player dedicat).
          Rularea video nu am incercat-o inca, deci nu ma pot pronunta.
          Sunt multumit de upgrade (practic posibilitatea actualizarii GRATIS a hartilor), mai ales ca nu m-a costat nimic. Am instalat singur, DAR tin sa multumesc colegilor de pe forum, care la sectiunea dedicata navigatiei, au postat informatii, pasi, tutoriale, feedbackuri etc, si in special userului ctropett, care mi-a trimis in privat link download + tutorial detaliat.

          Comment


          • Cu placere.

            Comment


            • Update la 8000 km!
              Pana acum, in 8000 km si fix un an de viata, totul este ok. M-am obisnuti cu masina, si ea cu mine.
              Ca si minus, de la ultima recenzie, a inceput sa scartaie scaunul sofer, cand trec peste denivelari mai pronuntate. Dar, cum se apropie prima revizie, o sa rezolv atunci.
              Noi imbunatatirii aduse agregatului:
              - camera de bord, pentru supraveghere trafic, Mio MiVue C310. Multumit de ea, o achizitie buna, mai ales in jungla din Bucuresti
              - bare transversale plafon. Am luat tot sistemul de la Norauto. Brandul lor - Norauto. Cand am desfacut pachetul, am avut placuta si marea surpriza, sa vad ca sistemul este produs de Thule, in Suedia (nu este chinezarie). Am platit 310 lei pe tot sistemul, care include si antifurt.
              - suport transport bicicleta, pe bare plafon. tot de la Norauto, tot brandul lor, si, supriza, tot produse de Thule, dar, in Romania . Am luat doua bucati (pentru doua biciclete). 92 lei/bucata

              Comment


              • Salut m3dic911, aceeasi problema am avut-o si eu cu scartaitul la scaun sofer. Am fost si am schimbat scaunul pe garantie la prima revizie.

                Comment


                • Salut!
                  Am tot citit pe forum despre situatia asta si rezolvarea aferenta. Saptamana viitoare ma duc la revizie, si vedem atunci care va fi rezolvarea propusa de ei.

                  Comment


                  • M3dic911, cand ai timp poate pui niste poze cu jucarelele pt transportul bicicletelor montate pe sareta.
                    Multumesc anticipat!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Am vrut sa le montez sambata asta, dar in Bucuresti a plouat mai toata ziua, asa ca am amanat pentru weekendul viitor, si tot atunci, revin cu poze.
                      Totul este sa nu ploua

                      Comment


                      • Nu e cam inclinata cea de pe fata?
                        sigpic
                        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                        Comment


                        • ba da, e inclinata un pic in fata, dar cred ca asa trebuie as fie. Am urmat indicatiile la litera, talpilea acelea de cauciuc vin la fix pe profilul masinii (urmareste perfect forma plafonului), deci cred ca e ok. Saptamana asta o sa urc si bicicletele, si vad atunci daca e bine sau nu

                          Comment


                          • Ar fi trebuit sa aib burta în sus, nu în jos. În momentul în care vei aeza ceva mai greu pe acesta, se v a lsa

                            Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • o sa transport maxim 25 de kg, adica doua biciclete.
                              Din ce am citit, in principiu, fiecare bara rezista la 75kg, maxim, fara sa se deformeze. Dar eu pun raul inainte, si spun ca ambele, impreuna, tin maxim 75 kg, si tot este bine. Acum ce-o fi, om vedea. Sper sa nu fie probleme.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google