becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai calm ca nu se topeste nimic...si nici nu se matuieste

    Am Rally de vreo 3-4 ani si n-au nimic farurile....am mers alternativ cu 100/90 w vara si iarna 140/90 w de la general electric


    La opelul ala ce are el pe "faza" lunga e 80% din cat am eu pe scurta....

    Singurul neajuns la logan nu e becul, ci farul.....e low cost, poti sa-i pui si 280 w ( cum am avut eu) insa oglinda nu ajuta cu nimic....

    Toate chestiile astea se fac cu modificari serioase.....am relee separate pe fiecare bec si pe fiecare faza...si mai multe chestii


    Insa eu am nevoie sa ma deplasez rapid inclusiv noaptea....

    Pt loganistul average, silverstar sau chiar nightbreaker sunt ultra suficiente.....

    Apropo cristi.....vezi ca bulgaroiu ala sau ce dreq e, nu cred ca are racing vision

    Uite mai jos racing vision la un tip din brasov......sa nu va aud ca fac reclama

    https://www.youtube.com/watch?v=Kr4I2CuCJss
    Last edited by Hirayama; 7 December 2016, 00:31. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Uimeste-ma cu becurile tale... ai ceva topic detaliat pe forum ?

      Comment


      • Nu am nevoie sa uimesc pe nimeni si nu sunt aici pt asa ceva

        Deasemenea nu vreau sa conving pe nimeni, doar expun idei


        Din ce observ in cazul tau si din postarile tale, nu te intereseaza cu adevarat becurile, mai mult provoci si faci misto iar mie mi-e lene rau sa mai raspund la provocari.....minore

        Comment


        • excelente becurile, pentru halogen sunt super tari, app ca cele mai sofisticate de pe piata de pe masinile de lux, cu laser, cornering, full led draci laci cele racing, nightbreakurile parca sunt un pic blurry
          Last edited by cristi....; 7 December 2016, 01:06.

          Comment


          • Deh.....chestia e ca racing-urile se duc repede....nightbreaker duc un an de voie...


            Auzi....dar noi ce tot vorbim aici?

            Ne dam in stamba la ca uleiuri.......aici majoritatea se uita la lumanari ieftine de 5-10 lei si noi vb de becuri de 50-80 lei bucata...

            Comment


            • la cat de bine se vad racingurile...din pct meu de vedere merita investita, chiar daca se duc mai repede

              si motorul se aude bine, foloseste redline sau? e doar din cauza insonorizarii. se aude destul de plin, placut

              cele mai scumpe becuri pe care le-am avut au fost niste philipsuri blue vision ultra. 90 de lei setu la vremea respectiva, acu nici nu mai stiu cati ani, cand am inceput sa fac naveta bv-sb, deci 4. pe uscat bune, vedeam bine, dar pe ploaie/ud moartea pasiunii, NIMIC

              apoi le-am schimbat cu unele de fabrica. lumanari pe uscat dar pe ud vedeam o idee mai bine. apoi a fost o vreme cand la benzinaria mol pt fiecare plin primeai nu stiu cate abtibilde pe care le puteai folosi ulterior tot in reteaua lor pt procurarea ulterioara de diverse produse. asa ca am luat setu de osram silverlight 2.0 pt nu stiu cate abtibilde + vreo 20 sau 30 de lei diferenta
              Last edited by cristi....; 7 December 2016, 01:17.

              Comment


              • Habar n-am ce ulei are.....dar e un clio benzina.....

                ideea e ca un bec bun te scoate din belele, merita investitia la fel ca un stergator de parbriz efficient....

                macar daca la consumabile va doare-n cot de motor, la siguranta voastra e bine sa va ganditi

                Comment


                • siguranta ta si implicit si a celorlalti participanti la trafic

                  Comment


                  • Ce parere aveti despre aceste becuri?

                    Comment


                    • Pai din alea am eu de rezerva; am scris mai sus, am nightbreaker laser si un set de nightbreaker unlimited....de rezerva

                      Sunt ff bune, cu mult peste medium.....sunt considerate high performance la H4 si sunt la limita legalului....peste ele sunt doar becurile rally

                      Comment


                      • Se vor arde cam repede. Daca tot dai 90lei, eu as lua Philips Racing Vision +150% cu vreo 80
                        Sau cele mai puternice Narva pe la vreo 50lei... si de banii aia iei aproape 2 seturi H4 Narva Range Power 90+

                        Intre:


                        si
                        Ai cautat becuri auto? La Osram Shop gasesti becuri auto si consultanta premium pentru masina ta la preturi avantajoase.


                        Care le recomandati ? Nu cred ca merita mai mult de 40lei un set de halogene... deoarece durata de viata e cam scazuta.
                        Last edited by ManGreek; 7 December 2016, 19:19.

                        Comment


                        • Eu am osram bilux orignale de fabrica și sunt super

                          Comment


                          • Osram am avut si eu de fabrica, dar sa ars unul dupa vreo 3 ani si le-am schimbat.

                            Comment


                            • Originally posted by ManGreek View Post

                              Intre:


                              si
                              Ai cautat becuri auto? La Osram Shop gasesti becuri auto si consultanta premium pentru masina ta la preturi avantajoase.


                              Care le recomandati ? Nu cred ca merita mai mult de 40lei un set de halogene... deoarece durata de viata e cam scazuta.

                              Osram, dar nu cool blue.....la acelasi pret ( 50 lei ) ai Osram Silverstar 2.0 care sunt mai puternice si tin destul de mult....

                              Am scris mai sus, silverstarurile sunt cel mai bun compromis pret/calitate/anduranta....

                              Comment


                              • Vreau sa incerc model care are lumina cat mai alba care duc putin spre xenon



                                la set sunt 42 lei, asa iesiti la 24lei daca luati cate o bucata(2buc). + transport... eu zic, ca merita
                                Last edited by ManGreek; 8 December 2016, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google