Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alex2_ar View Post
    Revin cu un update cand am si ceva acte (daca imi dau).
    Tu chiar te "lupti" ca sa aduci dovezi? Eu zic ca nu are rost. Te crede cine vrea, eu te cred. Nu ai avea motiv sa minti (asa vad eu lucrurile). Ce conteaza cel mai mult este ca ti s-a schimbat. Ca unii te cred sau nu, mai putin conteaza.


    @Mihai, orice reparatie efectuata in garantie apare in sistemul online. Introduci CIV sau nr.inmatriculare si apare totul legat de masina. Stii asta, insa sa ii lamurim si pe cei care nu stiu.
    Last edited by Crs. Sandel; 6 December 2016, 00:25.

    Comment


    • Nu ma agit sa dovedesc la nimeni, ca am altceva mai bun de facut. Dar imi place cand ii mai aduc cu picioarele pe pamant pe diferiti oameni. Cel mai bun exemplu din gradina "domnului" este acest mr. k.

      Comment


      • La mine au refuzat sa-mi schimbe celebrele sine buclucase de la scaun sofer + volan(scorojit) cat eram in garantie!! ce sa mai zic de consumabil (ambreiaj) schimbat la 80.000 de km ?? ai ma sa fim seriosi!!
        Last edited by prometheus; 6 December 2016, 09:31.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • S-o fi schimbat politica la Dacia.
          Nici repartitorul (care tine de siguranta circulatiei) nu mi-a fost inlocuit pe garantie. A fost "reparat".
          L.E. Ati facut varza si topicul asta. Astept cartonase din partea domnilor moderatori. (macar unul dintre ei sa se "sesesizeze")
          Last edited by Fanez; 6 December 2016, 10:27.

          Comment


          • Intrebare de baraj (nu vreau sa fiu cârcotaș...dar...) Daca ai schimbat kit-ul in garantie ce cauta "piesa" inlocuita la tine? Din cate stiu acestea raman ca "probe" la service, drept dovada mai tarziu sau nu pentru fabrica...???? Acelasi sistem ca la asigurari... Deci?

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              S-o fi schimbat politica la Dacia.
              Eu la vocea clientului am sunat, si mie la Arad mi s-a spus ca nu se schimba piese consumabile pe garantie, iar cei de la dacia mau sunat ulterior sa imi spuna ca se accepta. Daca nu il schimbam pe banii mei ca doara ii un amarat de ambreiaj, nu e intreaga masina.

              Originally posted by McDan View Post
              Intrebare de baraj (nu vreau sa fiu cârcotaș...dar...) Daca ai schimbat kit-ul in garantie ce cauta "piesa" inlocuita la tine? Din cate stiu acestea raman ca "probe" la service, drept dovada mai tarziu sau nu pentru fabrica...???? Acelasi sistem ca la asigurari... Deci?
              E la mine pt ca urma sa il factureze (eu am contract cu ei cu plata la 30 zile pe firma) si m-au sunat marti chiar cand plecam in concediu cei de la dacia ca mi se accepta garantia si mai departe sa ma descurc cu cei de la service. Azi il duc innapoi ca nu am avut timp ieri.
              Last edited by alex2_ar; 6 December 2016, 10:32. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Eu la vocea clientului am sunat...
                Daca nu il schimbam pe banii mei ca doara ii un amarat de ambreiaj...
                Eu n-am sunat la V.C., s-a dus "nenicul" ala sa intrebe daca e inclus in garantie, au bananait prin calculator si a venit cu decizia ca NU.
                Pentru inlocuire imi cereau 1400 de lei (prin 2011 parca).
                E la mine pt ca urma sa il factureze (eu am contract cu ei cu plata la 30 zile pe firma) si m-au sunat marti ... ca mi se accepta garantia si mai departe sa ma descurc cu cei de la service. Azi il duc innapoi ca nu am avut timp ieri.
                Adica asa: te-ai dus, l-au schimbat si pe urma s-a constatat ca e inclus in garantie. Intre timp n-ai apucat sa platesti, iar acum trebuie sa "te descurci cu cei de la service". Adica n-a fost schimbat in garantie dar apoi s-au razgandit.
                Last edited by Fanez; 6 December 2016, 10:40.

                Comment


                • Nu , mam dus sa il inlocuiesc pe banii mei (daca nu se accepta garantia), cu plata factura proforma la 30 zile pe contract. S-a dat jos sa pus altu (cel vechi lau pus in portbagaj) si apoi am sunat la vocea clientului sa imi incerc norocul (ca si mie la arad mi sa spus ca nu se innlocuieste) si dupa ce le-am dat datele de identificare au spus ca revin ei cu un telefon. Dupa vreo 4 zile mau sunat si mi-au spus ca se accepta si mai departe sa ma duc la service sa finalizez treaba ( ca le-am spus ca am in portbagaj cel vechi)
                  Last edited by Seba; 6 December 2016, 18:45.

                  Comment


                  • hmmm, deci pe persoana juridica toata treaba ...

                    Comment


                    • Da, pe firma o am masina

                      nu mai folosi "quote/citeaza" ca sa raspunzi la ultimul post!
                      Last edited by Seba; 6 December 2016, 18:46.

                      Comment


                      • Schimb emblema + cheder usa sofer pe garanție

                        Va salut,

                        Am sesizat de puțin timp ca pe emblema era o zona cam de 0,5 cm sarita si chederul de la sofer rupt in cm la zona de îmbinare. Am fost pe 30.11 la Meridian pentru a semnala la garanție problemele,au deschis fisa si au zis ca ma suna daca se aproba. Astăzi de dimineața am fost sunat ca mi-au venit piesele si sa vin astăzi sa le monteze
                        In 20 de minute totul gata si toata lumea extrem de amabila. Super incantat de rezultat.

                        Comment


                        • Norocul lui ca s-au intepat aia de la Dacia si l-au schimbat pe garantie.

                          Comment


                          • Pentru cei care vreti sa schimbati placutele de frana, mergeti si spuneti ca ar trebui schimbate pe garantie. Daca discul ala din poza, care aproape ca nu mai are ferodo deloc, a fost schimbat in garantie, de ce n-ar schimba si placutele pe garantie?

                            Nota: a nu se intelege ca-l fac mincinos pe Alex sau ca nu-l cred. Vreau doar ca ceilalti colegi de pe forum sa beneficieze de amabilitatea Dacia.
                            Attached Files
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by vitriol View Post
                              Daca discul ala din poza, care aproape ca nu mai are ferodo deloc, a fost schimbat in garantie, de ce n-ar schimba si placutele pe garantie?
                              DAr discu ala chiar are ferodo pe el, niturile nu sint lustruite, daca ferodo uzat ajungea la nituri si n-a juns

                              Comment


                              • Originally posted by anton.dan View Post
                                DAr discu ala chiar are ferodo pe el, niturile nu sint lustruite, daca ferodo uzat ajungea la nituri si n-a juns
                                Eu chiar nu ma pricep la ambreiaje, mecanicii mi-au spus ca nu sunt eu de vina. Macar daca eram sofer prost stiam o treaba si aia e....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google