Sunet La Viraje Lente Si Stranse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunet La Viraje Lente Si Stranse

    Salutare,

    Sunt posesorul unui Logan 1.5 dCI , cumparat anul acesta.
    De cand am pus cauciucurile de iarna acum 1 saptamana , am observat ca la virajele lente si stranse (in viteza 1 sau 2) se aude un sunet zic eu din spatele masinii.Pare un fel de danganit metalic destul de puternic care nu se aude chiar la toate virajele dar nu cred ca e normal asa.

    Am atasat si un fisier audio, poate cineva s-a mai intalnit cu problema aceasta.
    Saptamana viitoare o sa ma duc la reprezentanta sa vada despre ce e vorba.
    Dar ciudat inainte de schimbarea cauciurilor de iarna nu se auzea deloc acel sunet.

    Multumesc
    Razvan
    Attached Files

  • #2
    Bine ai venit pe forum!

    Jantele le-ai echilibrat dupa montarea anvelopelor de iarna?
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc de primire.
      Daca le-am cumparat de la reprezentanta si tot acolo le-au echilibrat.
      Am cumparat cele 4 roti complete acum 1 luna iar acum 1 saptamana am fost sa le monteze

      Comment


      • #4
        Trebuia postat aici http://www.loganclub.ro/forum/proble...ii-t47939.html

        Prima dată verifici stângerea șuruburilor de la roți la 105Nm.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5
          OK.Am sa pun postarea mea in acel thread.Atunci va rog sa stergeti aceasta postare.
          Multumesc.

          Comment


          • #6
            Mi se pare ca suna a tabla. Vezi la cric, manivela si ce mai ai pe langa rezerva.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Revin cu o actualizare referitoare la problema prezentata.Am fost astazi la reprezentanta si problema era de la un clips de mentinere, desprins de la carenajul stanga spate al masinii.
              In felul acesta carenajul atingea la virajele de dreapta mai stranse roata stanga spate.
              Multumesc membrilor loganclub pentru sfaturi si reprezentatei Dacia Emilian Sibiu pentru operativitate.
              Last edited by Dunn Chew; 8 December 2016, 20:47.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google