Schimbare Evacuare Dupa Catalizator Pana La Capat - Recomandari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare Evacuare Dupa Catalizator Pana La Capat - Recomandari

    Trebuie sa schimb intreaga evacuare dupa catalizator pana la final. Am cerut o cotatie de pret pentru montare, piese originale si accesorii, total 1300 lei. Cam scump dupa parerea mea.

    Rog pe cei care au schimbat pana acum tobele sa-mi recomande o marca ce se apropie de piesele originale Dacia pentru Logan 1.4 mpi. Pentru toba intermediara si finala. Un coleg mi-a recomandat Pilot.

    Daca este cineva care imi poate face recomandare a unui service civilizat, care asigura piesele si montajul cu atat mai bine Bucuresti Sector 2 - 3 - 4 daca se poate.

    Multumesc si Sarbatori Fericite!

  • #2
    salut

    eu mi-am schimbat din vara intermediara(pilot) si finala(borla) luate sh de la un coleg din Pitesti pe 50mm. Iti recomand sa iti pui de inox sa eviti problemele clasice cu ruptul prinderilor etc

    Distractia m-a dus 600 evacuarea si parca 100 montajul

    Succes.
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Poti incerca si varianta Asam - in ciuda problemelor din trecut produsele s-au imbunatatit semnificativ uneori oferind solutii constructive imbunatatite chiar fata de variantele OE. Preturile sunt imbatabile pentru produse noi cu omologare.
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • #4
        Cred ca voi merge pe Bosal, au referinte bune, pretul decent. Am sa schimb si prima parte cu catalizatorul care este 840.00 Lei si nu 2600 Lei la Dacia, in felul acesta stau linistit ca am schimbat totul de nou. Per total piesaria costa 1400 Lei, cu toate accesoriile. Dupa demontarea de pe masina, montarea evacuarii nu poate fi una complicata. Ma intreb daca sa mai pastrez bucata cu catalizator, masina avand 60.000 km, ingrijita cu reviziile la zi.

        Comment


        • #5
          De ce schimbi catalizatorul daca nu ai probleme cu el?
          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

          Comment


          • #6
            Cand se bate in el "zornaie" ceramica in interior. Poate o mai duce 2 ani, dar imi place sa fac lucrarea integral. O schimbare completa nu-mi va mai crea probleme prea curand cu masina asta. Am apreciat la Logan fiabilitatea, n-am bagat in 8 ani mai deloc bani in ea cu exceptia filtrelor si uleiului, astfel ca merita o intretinere bine facuta cand este nevoie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google