liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La cum se misca nu cred ca e vba de 180 cp.. si nu ies 180cp doar din soft.

    Comment


    • E lesinata rau de tot. Aia sunt 120 cai.

      Comment


      • la 8,9 s/100 ? se misca bine. totusi e mai grea decat loganul. are vreo 1600 ?normal, din resoftare are vreo 135 cp. or mai fi facut si altceva.

        Comment


        • cam 1300-1400 are dusterul "dizal". 1600 e maxim total autorizat. 9 secunde suta la 1300 si ceva de kile, cam 130-140cp. pana la 180, o mai fi avut salam de cal in portbagaj
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • 1600 maxim autorizat are loganul dci, care are 1150. stiu ce scrie in talonul meu.
            oricum, 8,9 nu e rau cata vreme 1,6 16v face asta in 10,5 sec

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              cam 1300-1400 are dusterul "dizal". 1600 e maxim total autorizat. 9 secunde suta la 1300 si ceva de kile, cam 130-140cp. pana la 180, o mai fi avut salam de cal in portbagaj
              Ai dreptate.

              Dacia Duster (facelift 2013) 1.5 dCi (109 Hp) 4WD SUV 2014 2015 2016 2017 | Technical Specs, Fuel consumption, Dimensions, 109 Hp, 168 km/h, 104.39 mph, 0-100 km/h: 12.4 sec, 0-60 mph: 11.8 sec, 4.7 l/100 km, 50.05 US mpg, 60.1 UK mpg, 21.28 km/l

              1320kg dci 110 4x4

              Comment


              • Bine, 180cp din 1.5dci e bun, dar cati investesc atata sa scoata din motor ? Cat credeti ca va rezista motorul/masina ? Si ce consum de v6 credeti ca are ?

                Comment


                • Consum de V6 nu mai este asa exagerat
                  ML 350 diesel consum la mers linistit 8 maxim 9


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ManGreek View Post
                    Bine, 180cp din 1.5dci e bun...
                    1.6dci biturbo are 160cp. inca mai crezi ca o resoftare de 1.5_110 te duce la 1.5_180? poate si mos-craciun traieste undeva prin finlanda si are un ren cu botul rosu care zboara. ca si aia 180 de cai verzi
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • La cum arata chestiile alea ce se vad pe fiecare Duster pe care il vad in fata mea, mai 180cp ii trebuie

                      Comment


                      • toti radeti de bratele alea, dar nu se intreaba unul de ce pe qashqai si xtrail sunt bune, doar pe duster n-ar fi. asta cu bratele spate de duster e din ciclul franelor pe disc pe spate si alte gaselnite de loganist cu 900 de kile si 75 de cai
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          E lesinata rau de tot. Aia sunt 120 cai.
                          Arata mi si mie te rog o masina de 1400 de kg si 120 de cai si care mai face 0-100 in 9 secunde si eu mi o cumpar.

                          Edit: sau e clipul dat putin pe fast forward.

                          Comment


                          • de 120cp n-am gasit, dar golf 6 140cp pe 1380kg (mai grea decat dusterul cu vreo 50-60kg) face suta in 9 secunde. megane 3 130cp face suta in 9.5sec si are 1200kg. twingo de 130cp si aprox 1100kg face sute in 8.5 sec. cu cat ma gandesc la mai multe masini de 130cp, cu-atat gasesc unele cu greutate si performante apropiate de dusterul in cauza si mai e un aspect de care trebuie tinut cont, nu doar d eputerea absoluta in cifre, ci de faptul ca dusterul are cutia al dracu de bine etajata, iar cuplul destul d emare al motorului la ture medii il ajuta mult, comparativ cu o berlina cu aceeasi greutate si rapoarte mai lungi ale cutiei. oricum, "nu se arata" cei 180cp, mai degraba un 130-140. zic si eu...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Hai sa lasam gusterul

                              Voi ati mai avut ocazia in trafic sa folositi mai mult de 4000rpm ? Ati mai depasit ceva ?

                              Comment


                              • zilnic trece de 5000 si nu doar o data. nu pt crosetari, ci pur si simplu daca e liber pe vreun bulevard cu limita de 70, sa-i dai a 2-a capat sa se desfunde si sa simti ca te trage scaunul
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google