Zgomote, Scartaituri Si Alte Sunete Ciudate La Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Problemă clasică, vezi ce e cu roșu:

    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #47
      Originally posted by t0rquemada View Post
      Problemă clasică, vezi ce e cu roșu:

      http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2455
      Ms frumos t0rquemada de ajutor!

      Comment


      • #48
        Zgomot pedala de ambreiaj la acționare

        Mie îmi scârțâie pedala de ambreiaj ...nici la supernova pe care am avut-o anterior nu se auzea pedala de ambreiaj la acționare .dar sistemul audio e mai bun , dacă dai sonorul mai tare nu mai auzi nimic...

        Comment


        • #49
          Am patit si eu; s-a rezolvat la service prin demontare si gresare

          Comment


          • #50
            Salut baieti!
            De ceva timp tot aud in partea din dreapta un sunet ce seamana cu un scartait de cauciuc.Asta se intampla doar cand accelerez,respectiv franez si la hopuri,bineinteles.Mie tot imi da impresia ca ar veni din zona scaunelor dar n-am reusit sa ma lamuresc.Am incercat sa incerc sa localizez sunetul si cu sotia si nimic ).Ideea e ca sunetul este super stresant.Am incercat sa mai imping de scaune sa ma misc aiurea si nimic.
            Ceva idei,macar ce sa ma strang pe la ea....sau mai stiu ce?

            Comment


            • #51
              Sa nu fie catarama de la centura care freaca de stalp.

              Comment


              • #52
                Sigur nu este...si cu persoana pe locul din dreapta la fel este sunetul.am miscat si de mufa aia de reglaj din stalp,pare fixa acolo...

                Sent from my XT1068 using Tapatalk

                Comment


                • #53
                  Prinderea centurii de scaun ?
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #54
                    Centura cu tot ansamblul ei este exlusa...am miscat.o si sta fix,am tinut cu mana ca sa amortizez vibratiile si nimic...sa fie de la suruburile de prindere a sinelor pt scaun parca nu as crede,sunetul e mai degraba de cauciuc decat de ceva fier .spal maine masina si ma apuc cu mana sa misc tot ce vad cu ochii,poate dau de sunetul ala frustrant...

                    Sent from my XT1068 using Tapatalk

                    Comment


                    • #55
                      poate vibreaza tetiera in locasurile ei.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #56
                        Vibreaza usa torpedo-ului

                        Comment


                        • #57
                          o problema asemanatoare am intampinat si eu. Am restrans suspectii la 2 puncte, ambele in stalpul din dintre usi:
                          -unul din punctele suspecte era la imbinarea plasticului ornamental care vine pe stalp, mai exact la partea de sus, unde se uneste plasticul cu capitonajul plafonului
                          -celalalt era "limba" de plastic, care mascheaza mecanismul de culisare a sistemului de reglare a inaltimii centurii.
                          Nu am apucat sa incerc sa remediez, ca dupa un timp, a incetat zgomotul. Probabil "s-a asezat" masina.

                          Comment


                          • #58
                            Dati muzica un pic mai tare si se rezolva toate zgomotele suspecte.

                            Comment


                            • #59
                              Razvancc nu se rezolva,tocmai d.asta am spus ca e sunetul frustrant).aveam la 20 volumul si urechea dreapta tot auzea nenorocirea aia de sunet)

                              Sent from my XT1068 using Tapatalk

                              Comment


                              • #60
                                ca tot veni vorba de sunete ciudate, al batran intr-o plictiseala cronica a considerat ca am masina cam murdara si a spalat-o cu furtunul ( asta se intampla luni 20 Feb ) si a bagat-o la cotetz leoarca miscand-o doar cativa metri. A lasat-o uda si a tras un frig si noaptea.
                                Ieri cand plec cu ea, observ un mic scartait metalic cand pun frana. Zgomotul vine de la rotile din spate, am pus urechea si vine de undeva din zona rotilor... M-am plimbat cu ea, nu facea tot timpul, dar cand am bagat-o in garaj, tot mai facea unpic... Daca aveti vreo idee, e binevenita :/

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google