Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parerea mea despre "plus" e ca e un mare gunoi. Dupa tura initiala cum faci update de harti? Faci iar instalarea ca si prima data?

    Tapatalk

    Comment


    • Si ce soft recomanzi? Sa fac o reinstalare cu o harta noua durează 10 minute. Ti se pare mult?
      sigpic

      Comment


      • nici mie nu mi se pare incomfortabil.plus ca are marele avantaj ca e gratis

        Comment


        • Originally posted by OnLyOvY View Post

          PS: AM gasit pe filelist ultima versiune de harti 2016 http://filelist.ro/details.php?id=468774 eu mi.am laut doar romania si vad ca merg :P
          Sunt Q3 sau ceva mai nou?
          sigpic

          Comment


          • Când o sa iti ia 10 min. update de la Q2 la Q3 pt. DE, IT, F si GR cu plus, îl voi recomanda.
            Pana atunci fiecare cu ce e obinuit si stie ca merge si nu pierde juma' de zi aiurea.

            Tapatalk

            Comment


            • Vouă ca arata POI-urile pe hartă?

              Originally posted by vsebas View Post
              Când o sa iti ia 10 min. update de la Q2 la Q3 pt. DE, IT, F si GR cu plus, îl voi recomanda.
              Pana atunci fiecare cu ce e obinuit si stie ca merge si nu pierde juma' de zi aiurea.

              Tapatalk
              1. Update-ul ia mai mult decat reinstalarea.
              2. De cate ori schimbi hărțile in decursul unui an?
              3. Ca sa pui 7-8Gb de hărți pe un stick iti ia mult mai putin?

              P.S. Eu merg cu Navigon de la Garmin, dar nici "Plus" nu e rău!
              Last edited by MihaiiahiM; 14 January 2017, 16:39. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Preaminunatul "plus" mi-a omorât navigatia. Înainte am avut Q2 pus cu ....skin. Acum am butonul "agree" inactiv si Navi, dupa o vreme zice "no map found".

                Tapatalk

                Comment


                • Nu chiar tot ce e pe net e neaparat si bun...
                  Naviom.

                  Comment


                  • Eu folosesc Medi@Update. Sunt foarte multumit. Problema cu update-ul hartilor nu tine de "crack-ul" pe care îl folositi ci de viteza incredibil de mica pentru transferul fisierelor mari de pe stick-ul USB în memoria interna a MediaNav-ului. Pe scurt, va dura foarte mult daca aveti harti mari.

                    Comment


                    • Macar ttcmd iti arata pe unde esti cu copiatul.

                      Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by ctropett View Post
                        Eu folosesc Medi@Update. Sunt foarte multumit. Problema cu update-ul hartilor nu tine de "crack-ul" pe care îl folositi ci de viteza incredibil de mica pentru transferul fisierelor mari de pe stick-ul USB în memoria interna a MediaNav-ului. Pe scurt, va dura foarte mult daca aveti harti mari.
                        Si ai putea te rog sa postezi un link de unde ai luat hartile si programul.cred ca ar fi de folos la cat mai multi colegi de pe forum

                        Comment


                        • Originally posted by biancamarius5 View Post
                          Si ai putea te rog sa postezi un link de unde ai luat hartile si programul.
                          De aici. Cu multumiri pentru forumul frantuzesc si userului Silica:
                          http://www.msieurlolo.fr/forum/index.php?topic=45523.0

                          Daca e mai greu cu facutul contului pe forumul francez, dati-mi un mesaj si urc tutorialul (din pacate tot in franceza) si kitul pe un site de filesharing. Totul are cam 85 MB, fara harti, doar aplicatia.

                          Vad ca pe site-ul original deja au facut update la versiunea 3.1.5. Eu am instalat si am disponibila versiunea 3.1.3

                          Am gresit, am disponibil 3.1.4 nu 3.1.3

                          Intrucat am primit mesaje raspund aici:

                          Medi@Update se poate instala in memoria interna a MediaNavului, dar poate rula si de pe stick. Eu am instalat-o in memoria interna. Merge foarte bine, singurul bug identificat de mine e legat de recunosterea hartilor, uneori le-a recunoscut din prima, alteori a trebuit sa sterg folderul Save, dupa care le-a recunoscut. MediaUpdate foloseste aplicatiile originale ale MeediaNav, modificarile facute sunt:
                          1. modifica boot-ul medianavului dandu-ti posibilitatea sa bootezi si de pe stick - extrem de util daca bulesti medianavul, poti repara cu un stick bootabil.
                          2. modifica prg. de navigatie instaland peste original un IGO Primo 2 spart (care accepta orice harti Here sau TomTom). Navigatia noua functioneaza f. bine.
                          3. Adauga alte cateva app, dar care pot fi accesate prin intermediul unui meniu secret (+-+-+-...) din care eu consider util doar TotalCommander pentru copierea hartilor noi, celelalte - cronometru, table, calculator, player video, skin changer etc. total inutile.

                          Interfata si utilizarea medianav dupa instalarea mediaupdate este identica cu cea de dinainte, doar ca ai posibilitatea sa faci update la harti.

                          Cand este pe radio, merge doar pe radio, iar cand e pe navigatie se aude radio sau muzica de pe stick. Nu am folosit navigatia intens ca sa vad daca se aud si indicatiile navigatiei peste radio. Ma duc sa incerc, va dau mesaj peste 1...2 ore.
                          Last edited by ctropett; 15 January 2017, 17:16. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Am revenit din teste. Concluzii:
                            1. L-am incarcat cu multe harti, fpa, fda, fds, fsp motiv pentru care, cand am vrut sa fac un traseu, navigatia a facut "buba". Am lasat doar fisierul fbl, si am reusit sa fac un traseu.
                            2. In timpul plimbarii cand apar indicatiile se intrerupe muzica, se aud indicatiile, dupa care revine muzica.
                            Gata! Asta e tot. Ma racaie acum.... Cum pot sa pun si celelalte aditionale la harti (fpa, fda, fds si fsp) fara sa crape navigatia. Cred ca IGO primo e cam mult pentru procesorul si memoria RAM existenta. Daca aveti solutii la problema mea, astept sugestii. Oricum, fara suplimentare merge super.
                            Atasez o poza cu "buba":
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by ctropett View Post
                              Am revenit din teste. Concluzii:
                              1. L-am incarcat cu multe harti, fpa, fda, fds, fsp motiv pentru care, cand am vrut sa fac un traseu, navigatia a facut "buba". Am lasat doar fisierul fbl, si am reusit sa fac un traseu.
                              2. In timpul plimbarii cand apar indicatiile se intrerupe muzica, se aud indicatiile, dupa care revine muzica.
                              Gata! Asta e tot. Ma racaie acum.... Cum pot sa pun si celelalte aditionale la harti (fpa, fda, fds si fsp) fara sa crape navigatia. Cred ca IGO primo e cam mult pentru procesorul si memoria RAM existenta. Daca aveti solutii la problema mea, astept sugestii. Oricum, fara suplimentare merge super.
                              Atasez o poza cu "buba":
                              Am facut si eu exact ce ai facut si tu, mai putin un singur lucru. Nu am facut update la Igo Primo. Am pus hartile Here si TomTom pt germania, austria, ungaria, romania si am facut diverse trasee cu schimbare de harti. Nu am facut "Buba" pina in acest moment si sper sa nu o fac. Eram in balanta daca se fac update la Igo ca sa pun skin jaguar sau Ny's dar acum m-am oprit. Cred ca nu trebuie sa stoarceam foate mult din navigatia asta ca uite ce pateste.

                              Comment


                              • Originally posted by vsebas View Post
                                Preaminunatul "plus" mi-a omorât navigatia. Înainte am avut Q2 pus cu ....skin. Acum am butonul "agree" inactiv si Navi, dupa o vreme zice "no map found".

                                Tapatalk
                                Scrie clar ca Medianav PLUS se pune pe "curat" sau Menavrus, nu peste Medi@skin sau alte variante.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google