Scartait Punctul Mort, Mai Intens La Accelerare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait Punctul Mort, Mai Intens La Accelerare

    Salut,

    Am o problema cu Lognul (2006, 1.6 benzina), se aude in scartait cateodata daca este frig afara sau umezeala, scartait in mers si la relanti, care se accentueaza la accelerare, dar care se "stinge" si dispare cand apas si tin mai mult ambreajul. Am inregistrat "afurisenia" astfel ca puteti asculta si voi, mai jos. Stie cineva ce este?

    https://soundcloud.com/danimunteanu/voice-1#t=0:35

  • #2
    Nu am ascultat inregistrarea, dar Cureaua de accesorii facea la mine. Face si acum. Nu e nicio problema.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Pe dracu, nicio problema! Nu e normal sa faca asa. - role uzate si/sau curea tenisonata / aliniata gresit.
      Mie nu mi-a scartati niciodata (vreo 7 distributii si accesorii la activ - kituri complete schimbate), nici macar o secunda la -25gr, la prima cheie sau in orice alte conditii meteo sau de exploatare extreme sau normale.
      Verifica kitul de accesorii, rolele, cureaua - in special aliniera in acelasi plan pe role-fulii. Verifica uzura curelei si jocurile galetilor (intinzator si infasurator).
      Eventual, daca ai km multi sau ani buni de cand nu ai schimbat kitul de accesorii, da-l afara si pune unul nou complet. Nu e o avere, 250-350 lei pe OEM.
      Last edited by Kojak; 23 January 2017, 23:11.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google