Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ma deranjeaza, dar ma simt mai bine sa stiu ca nu este un defect. mersi pt raspuns Fanez.

    Comment


    • Cum mi-am montat incalzire in scaune pot sa-ti dau raspunsul: la pasager este un senzor pe scaun, iar la sofer nu este probabil pentru ca nu poate sa fie masina in mers fara sofer pe scaun. De aceea la pasager se opreste alarma cand te ridici de pe scaun si la sofer nu.

      Comment


      • Va salut
        O intrebare in legatura cu ESP-ul.Cum il pot dezactiva?Am fost pe o vreme ploioasa prin niste namoale si nu am mai putut sa ies.Nu am putut sa o patinez , macar sa fac niste santuri.Daca nu aveam lopata in porbagaj, acolo ramaneam.Unii spun ca se poate dezactiva permanent din soft(dar asta inseamna pierderea garantiei), altcineva spune ca merge pus buton.A facut cineva experimental si i-a reusit?

        Comment


        • Cand mai ramai in noroaie cel mai rapid mod de a dezactiva ESP-ul anularea ABS-ului
          Scoti mufa din pompa de ABS


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Pe care o gasesc .........
            Last edited by Seba; 3 March 2017, 17:46.

            Comment


            • Iar începem...

              0.Dezactivarea ESP-ului e interzisă de uniunea europeană
              1.Se confundă ASR(controlul tracțiunii) cu ESP
              2.Se poate dezactiva soft, permanent ESP și/sau ASR dar vezi punctul 0.
              3.Se poate pune buton pentru ASRoff până la 30kmh dar vezi punctul 0.
              4.Se poate scoate siguranța de la ABS și pierzi temporar asistența cu problemele de rigoare(erori în toate calculatoarele)
              5.La plecarea de pe loc cu I sau II dacă nu depăsești 2000 rpm nu intră ASR-ul dar evident nu te ajută dacă ai intrat în noroi până la praguri
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Deci mai bine lasam masina in noroaie pana vine vremea buna si se usuca.sau o scoatem tractata. Loganul vechi l-am patinat pana am rupt lanturile si am spart carenajele , ieseam si de pe aratura, cu asta nu pot sa merg decat pe asfalt.mai bine cu bicicleta copilului

                nu mai folosi "quote/citeaza" ca sa raspunzi ultimului post!
                Last edited by Seba; 3 March 2017, 17:49.

                Comment


                • Daca era interzisa dezactivarea ESP, nu puneau buton ESP OFF pe masinile adevarate.

                  Sistemul ESP e obligatoriu de instalat inclusiv pe carutele vandute in UE, dar asta e un lucru diferit.

                  Comment


                  • Dacă vrei noroaie ai nevoie de Duster sau orice altă mașină 4x4 nu Logan II. În plus, dacă ai pus-o pe burtă, poți să ai și troliu că nu o mai scoți de acolo.


                    Define mașină adevarată, fabricată după 2014 cu buton ESP off, dar să fie Renault.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Define mașină adevarată, fabricată după 2014 cu buton ESP off, dar să fie Renault.
                      Ca si cand ai spune "aveti voie sa faceti ce vrei voi, doar daca asta implica sa va duceti la magazin si sa-mi luati tigari".
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Originally posted by maryurs24 View Post
                        Pe care o gasesc .........
                        In compartimentul motor
                        Stanga in spate la mocheta aceea.
                        Last edited by Seba; 3 March 2017, 17:47. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • @vitriol: Ultima dată când am intrat pe forum scria loganclub, adică logan făcut de Renault cu siglă Dacia/Lada/ whatever, deci exemplul să fie de la Renault.

                          Sandero RS are buton RS prin poți selecta 3 moduri de asistență ale modulului ABS-ESP-ASR, unul dintre ele scoate toată asistența ASR-ESP dar nu de tot (în cazuri de derapaj serios reintră ESP-ul)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by maryurs24 View Post
                            ...altcineva spune ca merge pus buton.A facut cineva experimental si i-a reusit?
                            am încercat eu pe logan şi nu s-a dezactivat, este alt soft în ABS x52 faţă de dokker şi duster ph2 care au buton de ESP off de fabrică ) ABS off ( până la max 30km/h, nici nu trebuie mai mult să ieşi din noroaie/zloată ) Poţi încerca şi singur, dai o masă în pin 16 mufa ABS ( conf.VISU )

                            Comment


                            • Si totusi ,sa schimbi soferul ai incercat?

                              Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                ...Define mașină adevarată, fabricată după 2014 cu buton ESP off, dar să fie Renault.
                                sa inteleg ca renault nu mai face masini adevarate?
                                intreb pentru mine, acum: nici dusterul nu (mai) are optiunea sa decupelzi esp-ul? ma gandesc la situatia in care ajungi in varful pantei, esp iti taie gazul ca rupe fata aderenta si te opresti ca tiganu' la mal in loc sa lasi masina sa patineze un pic de bot cat sa urce spatele pe drept? chiar sunt curios, pt ca ma gandesc ocazional la un duster sau kadjar (la care l-am vazut esp/asr-off).
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google