Ulei In Admisie La 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu prea te vad desfacand totul pe deasupra, e chin mare....trebuie sa fii inalt, subtire si cu maini lungi )))


    In schema, poate suruburile 11 si mufa 10 o desfaci pe deasupra....insa brida cu surubul 9 si suruburile 12.....mai dificil....hai suruburile 12 mai chinuit, dar 9.....

    In poza ai incercuit cum se vede surubul 9 cu brida.....ca sa stii la ce sa te astepti pe sub sau pe deasupra masinii.....

    Daca te apuci sa schimbi musai tot ce e garniture.....dupa, e posibil sa ai parte de aer fals....

    Daca iti trage bine si zici ca merge bine, mai bine o lasi.....vremea e cum e si risti sa iti apara alte probleme dupa ce o demontezi-daca nu o faci ca lumea

    Orice alegi, sa ai spor....si sa-ti mearga fiara !
    Attached Files

    Comment


    • #17
      intr-un mod sau altul tot voi face curat acolo. ms de ajutor

      Comment


      • #18
        am reusit sa curat intr-o oarecare masura galeria. zic asta pentru ca sant zone in care chiar nu ai cum sa ajungi sa stergi. cea mai mare problema am intampinat-o cu surubul din partea de jos a galeriei de pe mijloc care este foarte greu accesibil din orice directie. am incercat sa atasez niste poze dar nu am reusit. urmeaza sa fac un oil catch can. stie cineva sa imi spuna daca trebuie sa aiba un anumit volum sau ceva caracteristici mai stricte?
        Last edited by gelumm; 24 January 2017, 15:34. Reason: complectare mesaj

        Comment


        • #19
          Era bine sa o lasi inmuiata o noapte in ceva solutie..."speciala"....gen decarburol etc etc-chiar daca e din plastic

          La oil catch can volumul ca volumul insa e indicat sa aiba si ceva "filtrant" in el, daca e de calitate cu atat mai mult

          Vezi ca sunt site-uri romanesti unde gasesti gata facut kitul, de la 50 euro pana la mai mult.....

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google