Laureate 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc pentru raspuns , voi incerca la acea adresa.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #32
      Sa ne tii la curent daca gasesti pasla de diesel, pentru capota si perete de foc ca m-ar interesa sa o antifonez.

      Comment


      • #33
        Am niste probleme cu plafoniera , in sensul ca am momente aleatorii cand plafoniera este complet moarta si nu stiu de la ce a inceput acest fenomen sa se manifeste !!Siguranta pare ok , la instalatia electrica nu s-a intervenit in vreun fel.

        Spre exemplu azi am dat sa aprind plafoniera si nu a functionat.Am pus contactul am scos cheia si surpriza a inceput sa-mi functioneze...WTF!

        Cumva UCH-ul poate oprii alimentarea plafonierei in anumite conditii ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #34
          Parca si la mine a facut la fel dar nu mi.am batut capul..Motorul sa functioneze : D
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #35
            Multumesc de incurajare dar nu ma multumesc doar sa-mi mearga motorul , vreau sa depistez problema .
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #36
              Dacă stai cu o ușă deschisă după un timp uch intră în sleep, plafoniera fiind moartă inclusiv pe direct. Se reactivează la închiderea/deschiderea unei uși sau la cheie în contact pe ACC.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #37
                Ciudat pentru ca eu am stat in masina cu toate usile inchise cand m-am trezit ca plafoniera este moarta dar stiu ca am actionat incuierea usilor din interior , posibil si de aici sa fi intrat uch-ul in sleep ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #38
                  Azi am constatat ca mi s-a ars un bec H4 /faza scurta kaput (Philips Vision Plus pus de aprox 1.2 ani ).
                  Ce imi recomandati intre Osram H4 Night Breaker Unlimited,Philips H4 White Vision si Philips H4 Extreme Vision ?
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #39
                    Osram la orice ora. ÃŽncearcă o clasa mai jos din ce ai enumerat si o sa reziste mai mult. Deși cred ca o sa încerc night breaker iarna asta. Am Silvestar 2.0 si sunt mulțumit. Am avut Philips extreme mega ultra , scumpe si cam atât pentru ce oferă.


                    Sent using Tapatalk

                    Comment


                    • #40
                      Multumesc de recomandare , oricum 1.2 ani cat a rezistat VisionPlus , jos palaria , cred ca o sa fac o "tura" cu unele din gama Osram.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #41
                        Am osram cool blue intense si sunt foarte multumit.

                        Comment


                        • #42
                          Sa stergem praful pe aici.
                          O mica plimbare pe la Lacul Sarat , am pus cateva poze cu agregatul care sapt. trecuta a primit un schimb de ulei + schimbat filtru de ulei/aer/habitaclu.
                          La filtru de habitaclu am luat tot OEM cu carbon dar ghinion, la montare am reusit sa rup rama de jos , un plastic ordinar.
                          Attached Files
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #43
                            Salut ! Felicitari pentru modul in care intretii masina. Intotdeauna am fost de parere -probabil si datorita profesiei- ca nivelul de civilizatie este reflectat si de nivelul de curatenie.
                            ..Ai pus -intre timp...- pasla de antifonare pe peretele antifoc si/sau capota motor ? Daca da, cu ce rezultate ? Multumesc.
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • #44
                              Imi place cum arata - masina!

                              Se vede ca o ingrijesti.....nu prea mergi mult cu ea sau e doar proaspat spalata?

                              Dacia pune oem filtru cu carbon? Interesant...

                              Comment


                              • #45
                                Inca n-am pus "blana" de diesel nici "perete de foc" , tot sunt in cautari .

                                Filtru de polen mai nou vad ca vine acum cu carbon si pentru L1(ma refer la cel de origine) , cand sa-l montez s-a rupt, dammit! 50 de lei s-au dus pe apa! Asta e.

                                Masina a fost spalata wk trecut, s-a pastrat binisor cu toate ca n-am garaj. Rulaj , undeva pe la 55.000 km.
                                Last edited by prometheus; 28 January 2017, 20:06.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google