Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-are nici pe dracu, e catalizatoru', lucreaza.
    Du-o si tu in peste 6000rpm si n-o sa mai miroasa a clocitoare.

    Comment


    • Dar deobicei merg normal, schimb la 2500-3500rpm... si e o placere sa ai in masina 2 prieteni cu VW din 2000 si cand se dau jos pe langa masina mea miroase a canal.
      Vede si 5500rpm odata la 2-3 luni, dar vara... nu iarna

      Am mai observat ca daca tot timpul e condusa pana in 3000rpm e mai puturoasa, cand merg pe la 4000rpm mai multa vreme, deja se misca mai bine si raspunde mai bine la acceleratie. Putin mai incolo o sa iau si bujiile alea cu iridium, sunt curios cum se va comporta masina (nu ma astept la CP)

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        in peste 6000rpm si n-o sa mai miroasa a clocitoare.
        Mai Kojak nu stiu ce sa zic dar pana acu` n-am indraznit sa ajung la 6000 rpm .de imi este mila de ascutitoare.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Am ajuns la 5500 rot/min. Nu are nici pe naiba. Ala micu (1,0 SCe) o sa meargă constant la 6000 rot/min.

          Comment


          • Ala micu 1.0sce nu o sa fie dus de multi la 6200rpm, practic are puterea maxima enorm de sus pentru un motor de asa capacitate.

            Comment


            • n are nici pe naiba daca o duci in 5500- 6000 rpm , o duc când am ocazia , nu ma sfiesc . ce i drept nu e nevoie sa o duci asa in ture decat daca i incarcata. , si chiar se duce "calumea" pt un 1.2 aspirat in turatiile alea . am ajuns la 75k de km mergând cu ea destul de agresiv , fara probleme , pt ca asa trebuie sa mergi ca sa scoti ceva din ea , ce i drept obisnuit si de pe 1.4 tsi de pe skoda

              Comment


              • La ce pret se mai vinde un logan de prin 2010-2011 echipare Laureate ?

                Comment


                • Am vandut eu un logan 1.4 kiss fm (laureat) 2010 49000 km in Octombrie 4300 euro

                  Comment


                  • Super pret.

                    Comment


                    • Am observat la Logan I(An : 2012, E5 - Laureate) - 1.2 16v (D4F -732) ca pompa de benzina prezinta doar furtun de tur, la alte motorizari am vazut pompa de benzina cu tur si retur.
                      Care sunt avantajele/dezavantajele folosirii unei pompe de bezina fara retur ?
                      Last edited by prometheus; 30 January 2017, 17:26.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Redeschidem topicul...
                        Tot nu am reusit sa remediez problema mirosului de oua stricate. Nu miroase in masina deloc, insa cand stationez si ies afara langa ea miroase oribil. Acest miros apare doar dupa ce conduc macar vreo 3km sa zicem si merg cu motorul mai turat de 3500rpm (drum in urcare). Este enervant.

                        Comment


                        • salut . incearca sa adulmeci mirosul sa vezi de unde vine , poate nu e de la motor . eu am ajuns la 85.000 de km si inca nici o problema... revizii la timp , schimbat ulei la fiecare 10.000 km

                          Comment


                          • Normal ca are reviziile la zi, nu gasesc de unde vine, pe sub masina nu am nici o punga lipita de catalizator sau ceva suspect. Remedierea este sa o tin pana in 3000rpm si totul este ok

                            Comment


                            • La ce interval de timp/kilometri schimbati bujiile la motorizarea 1.2? In cartea tehnica intervalul este de 60.000 km, mi se pare cam mult!

                              Comment


                              • Schimba-le la 30.000 km.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google