Siteuri De Incredere Pentru Piese

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    E riscant cu magazinele mici, aia sunt practic doar intermediari....

    Si nu ar fi problema ca sunt intermediari , dar genul asta comercializeaza ce se da mai bine....si vror profit rapid, din nimic

    Asta se obtine uneori cu piese contrafacute....

    Trebuie sa gasesti distribuitorul autorizat la tine in zona, apoi ii ceri dealeri si magazine care lucreaza cu el...

    Eu asa fac, de la filtre la chestii gen distributie

    Daca nu, in cel mai rau caz reprezentanta.....dar la piese importante, strategice, mie mi-ar fi teama sa iau fara sa vad piesa....

    Si acum dupa atatia ani, la cazan cand schimb distributia mie teama in primii 5-10 000 km.....nu se stie niciodata....

    in fine, sa va mearga fiarele !

    Comment


    • #32
      Recomand Piesenet pentru profesionalismul domnului Petrescu. De la dansul am luat kit de distributie si pompa de apa pentru 1.6 8v, montata de 2 ani pentru Logan Mcv.
      De la dl Petrescu am mai cumparat filtre de aer, polen, ulei, antigel, bujii (aduse la comanda).
      De la autoeco am luat ulei, livrare prompta.

      @Prometheus si eu mai primesc prin spam-uri confirmari de comenzi si de la alte magazine, dar nu e bai.
      Last edited by aris86; 2 February 2017, 01:48. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #33
        Nu e vorba numai de spam , mai important pentru mine a fost cum s-au comportat cand am cerut detalii pentru o anumita problema.

        Ai comandat de la ei ceva in ultimul timp ? adica anul asta ?


        Sunt un client care a fost nemultumit de serviciile prestate de ei la ultima comanda pe anul asta, in fond n-am nimic cu nimeni , comandati piese de pe care site doriti.Eu sunt curios daca s-au mai comportat asa si cu alti clienti , clienti care sa fi comandat ceva recent de la ei adica de anul curent , ca in alti ani totul a fost ok.
        Last edited by prometheus; 2 February 2017, 08:44.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #34
          În decembrie m-am dus personal și am ridicat filtrele de la dansul. Cu uleiul a fost mai greu, am încercat la autohut, apoi la emag și apoi autoeco. Oricum e un service mare autoeco, posibil sa ia și piese de calitate. Personal, nu as pune mari semne de întrebare pentru un awb. Zilele trecute am comandat niște robineti armatura de la o firma din CJ, l-am rugat frumos sa-mi dea awb-u", mi-a zis ca îl da. Nu l-am mai primit, dar a doua zi Cargus mi-a livrat coletul.

          Comment


          • #35
            piesenet.ro - recomand am cumparat piese de la ei.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google