Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai nu...cum sa puna...ca dara s-au luat masina premium...aia n-are rugina...si daca vezi rugina...o vezi doar in capul tau.
    P.S. Am la servici 4 skoda rapid...la una a ruginit interiorul portbagajului. Nu vor sa o faca pe garantie...ca cica nu a fost intretinuta corspunzator (adevarat...seara era incuiata si gata...nu-i canta nimeni mic, nu a fost pupata de noapte buna etc).

    Comment


    • Originally posted by Oti View Post
      Am crezut ca a fost sters threadul. Las' ca il resurscitez eu. Incep cu precizarea ca imi asum raspunderea pentru neglijenta, trebuia sa intervin acu un an. Am o intrebare: se poate rezolva pe garantie? Trebuie luat in considerare fisura din bara...un vecin grabit sa scoata masina. Azi am observat pata, rezolvarea rapida a fost sa dau cu un spray gresant, dupa ce am sters cu o carpa.
      Sa nu va vad ca comentati urat despre masina mea...chestiile cu rugina......ca asa e la toate....
      Mda, eu am lovita aripa spate de vreo 2 ani, am dat cu un creion de vopsea si vad ca nu a aparut rugina, la fel am dat si pe aripa din fata, dupa ce a fost lovita masina, are aproape 1 an de zile.

      Comment


      • Va rog incetati cu polemicile inutile si mai ales cu off topicul.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Logan II 2014. De 4 luni incoace o vad in fiecare zi si se pare ca portierele si pasajele rotilor spate sunt din tabla zincata, dar pragul este din altceva pentru ca a oxidat.
          Cum se vede in primele poze puse de tine, asa am si eu o portiune foarte mica unde a fost atinsa masina pe usa, dar in partea de sus si s a cojit vopseaua pe o suprafata ff mica, e asa de prin august si nu are urma de rugina.
          Am avut si eu pragul lovit, nu ca in pozele puse de tine, infundat si la fel se cojise vopseaua in portiunea respectiva si dupa 2 saptamani deja aparusera urme de rugina, dupa vreo 2 luni am reparat pragul. Deci usile nu ruginesc, pragul in schimb da

          Comment


          • astazi am spalat masina, si am observat, pe prag, un punct de rugina. Masina are un an.
            Nu este zgariata/lovita.
            Putin mai tarziu o sa fac si niste poze pentru edificare. Sincer, sunt dezamagit, nu ma asteptam sa apara asa repede rugina

            Comment


            • si niste poze? sa vedem si noi

              Comment


              • Când spui Dacie, spui automat rugina, aia e, nu se tratează inca, poate la generația următoare, prin 2100 și ceva.

                Comment


                • Incep sa cred din ce in ce mai mult ca L1 la capitolul rugina sta mult mai bine decat L2 ! trist!
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • De ce trist? Tu ai L1, fii multumit!
                    Data viitoare cand cumperi masina te reorientezi, ce conteaza cum evolueaza Dacia? Ei se cred pe drumul cel bun.

                    Comment


                    • Corect, urmatoarea masina nu va mai fi din gama Dacia/Renault, prea multe probleme si vesnica rugina, cum naiba sa dai 17000 euro pe duster si sa rugineasca dupa 1 an.

                      Comment


                      • am venit cu un update: alarma falsa. Era o frunza, uscata, care s-a lipit atat de bine, incat nu s-a luat nici la presiune. Am coborat mai devreme la masina, cu ideea sa fac o poza sa va impartasesc. Am curatat energic locul, cu un burete neabraziv si apa cu sapun si alcool, si ca prin minune, s-a curata. Vopseau este neatinsa. De data asta ma scapat. Dar voi fi vigilent pe viitor.

                        Comment


                        • Alarma falsa am avut si eu cu o frunza (mizerie) in canalul , imbinarea, parbrizului si plafon. Era asa de bine lipita mizeria, incat am crezut rugineste pe sub vopsea. Am gasit un pic de diluant pt lac la mine in "sopron". Numai dupa o frecare energica s-a sters. Ce usurare, cand am vazut ca se curata. Toate evenimentele se petrec dupa ce masina a fost spalata, clatita cu apa sub presiune si la orice pata care apare te astepti numai la chestii urate.
                          Last edited by Oti; 4 March 2017, 18:05.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Pai normal
                            Daca era alta marca nu era nici o alarma falsa
                            Ca alte marci auto nu stiu cre este aia rugina
                            Zilnic vad marci de renume ruginite si toate generatie noua
                            Dar nu mai ma obosesc sa le arata aici ca dupa ori sa moara si capra vecinului ori lucrez la Dacia


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Tu parca ai gasit rugina la masina ta, nu?
                              Despre ce anume vrei sa ne mai convingi?
                              Lasa capra vecinului, chiar capra ta are varicela.

                              Comment


                              • Prieteni toate elementele de caroserie la L2 sunt din tabla zincata.Stratul de zinc este de ordinul micomilor! Faza ca L1 sta mai bine ca L2 la tabla este o aberatie.La L1 nu are elemente de tabla zincata!Garantia la caroserie este de 6ani!!
                                Last edited by sorin74ivn; 4 March 2017, 19:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google