Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe mine m-a amuzat ca am intrebat la dealer despre problema asta, masina mea inca nu a venit.

    Raspunsul lor a fost: "daca e intr-adevar o problema, o sa primiti o scrisoare acasa si o sa fiti chemat sa fie remediata"

    apai FFS, daca inca n-a venit masina, nu puteti s-o verificati si sa mi-o dati direct REMEDIATA? tre sa astept scrisoare acasa? WTF

    Comment


    • Tocmai ce am fost la Meridian sud pt verificare etrier, se da roata dreapta jos si se verifica codul etrierului, eu am pe mașina 6j06 (nu e prea lizibil), au constatat ca totul e ok. Din ce am înțeles cele care au cifra 8 la sfârșitul seriei sunt cu probleme, precizez ca mașina e fabricata pe 20 Septembrie 2016, din ce am citit pe diverse site-uri cele cu probleme ar fi cu data fabricație 21 Septembrie 2016, dar totuși am fost chemat pt verificare

      Comment


      • Eu cand am fost ieri pe la profesionisti(sa imi mai scoata din aia 300ml in plus) tot bagau sandero-uri stepway noi in hala si le verificau. Am intrebat de curiozitate si mi s-a raspuns ca e posibil sa fie problema cu planetarele si se verifica inainte de a se face predarea catre client.

        Comment


        • Da, stiu ca e off-topic, mie mi-au zis ca lor li s-a zis de 4.3-4.4 litri in conditiile in carte scrie 4.1. Dupa ce am scos din ulei masina trage din nou cum tragea inainte sa merg la revizie...

          Comment


          • Pai cat îți puseseră în motor?

            Comment


            • Mecanicii din service au vreo pregatire in domeniu? Pentru ca am impresia ca nici sa citeasca o documentatie nu sunt in stare.
              Mie mi-au pus cinci litri si vad ca detin recordul pana acum.

              Comment


              • Mi-au pus dupa ce am corelat cu bidonul de ulei...~4.5 litri.

                Comment


                • Bine ca nu sunt la vanzare si bidoane de ulei de 6 litri.

                  Comment


                  • Am intrebat si eu de ce au pus atata...raspunsul a fost ca inginerul care a fost la training la pitesti atata stie ca trebuie pus si ei pun la toti asa...atunci care mai e rostul la toata documentatia unde scrie exact nivelele la lichide, prost ala ce a gandit lucurile astea.

                    Puteau sa faca pt mecanicii de la dacia un motor in care torni ulei pana da pe la buson si era simplu.

                    Comment


                    • 4,5L ai la TCe115/125 aka 1,2 TCe

                      P.S. S-a dus și topicul asta pe offtopic
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • 0.9 TCe sau 1.2 TCe, ce mai iti freci capul, bagi la fel si sanatate.

                        Comment


                        • Când am fost la revizie în Alexandria, nu e reclama, mecanicul mi-a atras atenția ca nu se pun 4L la motor, ci mai puțin ca nu se scurge tot din motor. Unii intr-adevar pun tot uleiul pe care îl aduc din magazie.

                          Comment


                          • Ramane in cuzineti sau suspendat pe vibrochen?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Cred ca maestrul emerit care se ocupa de revizie poate sa sufle in orificiul unde intra joja ca sa scoata tot uleiul. Daca aveti Renault serviciul va fi de doua ori mai scump.
                              Apropo de joja, o mai foloseste cineva pentru verificarea nivelului?
                              Sa revenim la rechemari: cum se rezolva problema cu declansarea airbagurilor?

                              Comment


                              • Așa

                                Păi e clar:
                                -ești avertizat de Dacia via email, telefon sau scrisoare (datele de contact să fie corecte)
                                sau
                                -la prima vizită în service ți se aplică OTS-ul
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google