Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei cu mașini noi, oare nu e de preferat un mobil1 0w40 ? Sau faptul că nu are specificația Renault vă dă înapoi ? Întreb și eu....

    Comment


    • @oti, ti-a venit uleiul de la emag?

      Comment


      • Da, am pus poze la threadul" probleme relanti logan 2", la sf lunii fac schimbul, 25 lei in service auto
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by dacia1981 View Post
          Pentru cei cu maini noi, oare nu e de preferat un mobil1 0w40 ? Sau faptul c nu are specificaia Renault v d înapoi ? Întreb i eu....
          Pentru mine nu. Ca n-are specificatii renault e un motiv in plus.

          Am vazut ca si Renault face reclama la Mobil1.
          Last edited by Fanez; 17 January 2017, 15:48. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Multumesc!
            Am sa-l schimb cu 5w40

            Gata, l-am schimbat cu 5w40.
            Multam inca odata!
            Last edited by SergiuT; 19 January 2017, 10:29. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Cu placere.

              Comment


              • Salutare.
                A folosit cineva la Logan II 0.9 TCe Mobil One NewLife 0W40 in perioada de garantie...
                Tehnic vorbind respecta normele API/ACEA SN A3/B4...

                PS: La fosta 1.4 Mpi din primul an (exceptând uleiul din fabrica) si pana la împlinirea a 8 anișori am folosit exclusiv MO NF 0W-40 comportându-se foarte bine...chiar ireproșabil pentru un condus normal...
                Last edited by McDan; 8 February 2017, 13:38.

                Comment


                • O parere despre acest ulei?

                  Comment


                  • Am auzit ca e bun.

                    Comment


                    • Am facut azi al patru-lea schimb cu Elf Evolution 900 SXR 5W40 masina are 70K.

                      Comment


                      • Elf Evolution 900 SXR 5W40 pun la primul schimb (prin iulie estimez acum, dar nu se stie daca fac 10.000 de km pana atunci) apoi aveam de gand sa pun Ravenol. Nu mai pun Ravenol si nici alta marca "made in germany".

                        Comment


                        • Aia cu Logan made in Rusia oare pun Lukoil, pe modelul DaciaOil la Logan romanesc?

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            O parere despre acest ulei?
                            Un ulei cat se poate de ok, s-a mai discutat aici de el.

                            Atentie la pret, gasesti si la 30 lei litrul.

                            Comment


                            • Mai stergem un pic praful, cu o picanterie....

                              S-a facut frumos afara, poate aveti de gand sa schimbati uleiul

                              Cei de la RL au scos ceva si mai bun ( daca se poate zice asa )- vedeti mai jos.....un frate al lui 0w40 - varianta power sport cu Vi 221.....hths nu mai conteaza, e destul de mare....

                              Si eu am schimbat azi uleiul .........ramane de vazut in timp


                              https://www.redlineoil.com/product.aspx?pid=157&pcid=21

                              Comment


                              • Acum sa gasim si o masina sport in care sa bagam RL-ul ala.
                                Forashul meu de LOgan o sa moara cu M1 0w40.
                                Ruginit probabil la tablarie, dar macar motorul va fi argintiu pe dinauntru.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google