Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dadrian42 View Post
    Pare ciudat ce o sa iti scriu dar e real.
    Metoda am folosit-o si o folosesc pentru un gps clasic cu primo pe el. Nu vad de ce sa nu mearga si la medianav.
    Pe stik (in cazul meu pe card) faci un folder igo (igo nu nng sau alt nume de-al navigatiei).
    In igo faci folderul content. In content faci folderele specifice care vrei sa contina informatia pe care sa o ia de pe stik.: building, map, poi, speedcam, etc.
    Le populezi cu fisierele corespunzatoare.
    Deschizi navigatia si faci proba. O sa ai o surpriza placuta.
    Explicatia: primo (nu stiu daca si igo8 dar nu e cazul nostru) verifica la deschidere daca exista un astfel de folder igo si subcontinutul aferent pe memoria externa si isi ia ce trebuie automat.
    Atentie, eu am scris acum cum incarca primo continut de pe memoria externa fara sa fie nevoie de editarea sys.txt. Nu inseamna ca daca tu te duci cu stikul asa la navigatie o sa mearga fara "hackuirea" softului pt a nu mai verifica licentele, lucru despre care s-a tot vorbit pana acum.
    Am probat metoda pe MediaNav-ul meu (standard, v.4.0.3), ne-crack-uit. Nu vede hartile adaugate.

    Comment


    • Ultima fraza din ce ai citat acolo ai citit-o? Aici se vb despre kitul navigatiei deja "spart". Adica daca ai facut vreun "giumbusluc" sau "bricolaj" si iti vede harti noi in navigatie poti incerca sa vezi daca ti le vede si pe stik in forma scrisa acolo. Pe navigatia originala din fabrica degeaba incerci.

      Sent from my ASUS_Z017D using Tapatalk
      Last edited by dadrian42; 18 February 2017, 08:42.

      Comment


      • Ar trebui sa le vada si softul original dar... va afisa ca e coninut inactiv din lipsa de licente.

        Comment


        • Originally posted by goodoane View Post
          Ar trebui sa le vada si softul original dar... va afisa ca e coninut inactiv din lipsa de licente.
          Multumesc. La asta ma gândeam si eu: ca vede hartile dar le afiseza ca fiind inactive, din motiv de eroare pe partea de licente.

          Comment


          • Hartile care le pun pe stick, denumirea folderului va fi tot StorageCard4?

            Comment


            • A descris dadrian42 in postul 2862.
              Pe stick faci un folder igo, in igo faci un folder content, in content pui folderele map, poi etc.
              "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Hartile care le pun pe stick, denumirea folderului va fi tot StorageCard4?
                Eu am încercat conform sugestiei: in rădăcina stickului formatat FAT32 am creat un folder Igo, in el un folder CONTENT, iar in acesta am pus maps, poi etc si continutul acestora

                Comment


                • Mulțumesc fain. În acest fel o sa mai eliberez spațiul de pe navi.

                  Comment


                  • Pune initial o harta care nu e in medianav sa vezi daca e recunoscuta. Daca e le poti muta, asa nu muncesti mult.
                    "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                    Comment


                    • merci am facut schimb cu un coleg care vinde masini si am luat 6.0.3

                      Comment


                      • Originally posted by gogeala View Post
                        Pune initial o harta care nu e in medianav sa vezi daca e recunoscuta. Daca e le poti muta, asa nu muncesti mult.
                        Da, asa o sa fac.

                        Comment


                        • Ne anunti daca merge.

                          Trimis de pe al meu SM-T520 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Vreau sa montez Media Nav Evolution pe un logan care are acum Dacia plug&radio. Trebuie facute ceva setari suplimentare? Sau scot radioul si montez medianav in locul lui?
                            Multumesc

                            Comment


                            • Şi antena GPS mai trebuie în plus, montezi în spatele tabloului de bord sau altundeva unde vrei, să nu aibă tablă deasupra, să vadă cerul doar prin plastic sau sticlă.

                              Comment


                              • a montat cineva si amplificator pentru navigatie? parerea mea e ca se aude prea incet si pur si simplu nu e suficient. Cand dai mai tare (peste 20) duduie aiurea. Eu mi*am schimbat difuzoarele cu altele focal de 60 rms si as opta si pentru un amplificator.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google