Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danstf
    dacia1981 am vazut ca ai cumparat anvelope Kumho. Imi poti spune cum se comporta si daca gumele, la prima vedere, sunt rezistente in timp?
    Are dreptate K, deși le am montate deja pe jante (sau jenți , habar nu am cum se scrie corect) , încă nu le-am pus pe mașină, dimineața și seara când circul eu mai mult ,e sub 7 grade plus că încă mai sunt șanse de zăpadă așa că mai potrivite sunt alea de iarnă. Am în plan să le schimb după 15-20 martie.
    La prima impresie când le-am văzut parcă mi se par ceva mai ușoare decât anvelopele vechi , tot de vară. Profilul normal că e mai tare în comparație cu cele de iarnă , dar vezi că cei de la ADAC au dat un minus la aceste anvelope la testul de uzură (eu merg cam 7-8000 km pe an, așa că nu-mi pasă). Dar chiar și așa un minim de 30000 km tot ar trebui să țină.

    Comment


    • Originally posted by dacia1981 View Post
      ... le schimb dup 15-20 martie....
      Pai cica vor fi 20 de grade.

      Comment


      • Nu scăpăm noi fără încă un episod de iarnă, oricum anvelopele de iarnă de pe față le-am cumpărat în noiembrie așa că "are carne" ,iar anvelopele de pe spate acolo o să rămână ,după 5 ani s-au transformat în "de vară".

        Comment


        • sebring sau tigar sau viking ???

          stiu ca nu e dimensiune de logan , dar ce-mi recomandati ?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Daca vrei ieftine, de vara falken, de iarna fulda.

            Comment


            • Nimic din toate astea; niste parciuri.
              Clasa C la franare=low cost; faci de rusine passatu'.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • daca te uiti la dimensiuni, nu cred ca gasesti asa marfa la asa bani...
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Nimic din toate astea; niste parciuri.
                  Clasa C la franare=low cost; faci de rusine passatu'.
                  HAHHAAAA ! pun resapate sau sh-uri " de top " atunci ...

                  si totusi pana in 250 de lei ? 225/45/r17 ?
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • dar jantele nu vin din fabrica pe 16" ?

                    Comment


                    • Atunci ia-ti anvelope hahhaaaa.
                      E durere mare cu anvelopele pe 17; da' nah, masina "subtire" cu cheltuiala se tine.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Nimic din toate astea... faci de rusine passatu'. [emoji38]
                        Passatul e asa de bun incat merge si fara anvelope, doar e VAG. Masina germana e masina germana!
                        Ok, sa nu exageram. La pansat merge sa pui si kormoran.

                        Comment


                        • Fanez,pe masina sotie am pus falken...de la emag luate,cu o oferta d.aia imaginara de.a lor...dar stiu sigur ca la franare pe uscat avea A si pe umed B.Lasand detaliile astea deoparte,le.am incercat si cel putin la franarea pe uscat am fost foarte surprins.Pe umed la fel,se descurca surprinzator,oricum am ramas placut impresionat pe uscat ,la 70-80 la ora la franare brusca s.a oprit super.

                          Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?

                          Comment


                          • costi, pe forumul asta de oameni mandri ca au Dacia te-ai gandit sa-ntrebi?
                            Pai ipocrizie mai mare ca aici nu gasesti pe niciun forum al altei marci. Lumea neaga lucruri evidente, demonstrate, recunoscute pana si de Dacia.

                            Eu i-as pune gume pe 15, ca sa se bucure si daciotii.
                            Last edited by mr.K; 27 February 2017, 23:56.

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              HAHHAAAA ! pun resapate sau sh-uri " de top " atunci ...

                              si totusi pana in 250 de lei ? 225/45/r17 ?
                              Atunci ia viking.
                              Verificați si Dvs ofertele magazinelor online de pe Compari.ro! Compararea preturilor, produselor, magazinelor si păreri de la cumparatori reali într-un loc.


                              Originally posted by Olly09 View Post
                              ...dar stiu sigur ca la franare pe uscat avea A si pe umed B....
                              La franare pe ud are A si la consum are B. Nu iti indica aderenta pa uscat si pe ud.
                              Last edited by Fanez; 28 February 2017, 00:09.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google