distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Airtex nu o sa vezi oem la bmw si nici chiar la vw

    Cei care pun asa ceva la asemenea masini sunt doar parveniti care nu-si permit acea masina.....din aia de au bmw ultimul model dar stau in garsoniera, au restante la intretinere, pun benzina de 50 de lei si pun apa in loc de antigel.....

    Am vazut destui din astia......insa bmw/vw nu se echipeaza cu asa ceva

    Revenind la dacie.....turatia nu are de-a face cu uzura pompei, dar stransul curelei de-amp#$@* da !

    Cea mai buna proba ca a fost stransa cum trebuie este faptul ca pompa rezista si nu curge - mai multe distributii la rand

    Pt a preveni asta, fabricantul recomanda formal schimbarea pompei odata cu...cureaua- cureaua noua are alt coeficient de elasticitate fata de cea veche si va trage mai mult de pinionul pompei, mai ales daca e stransa prosteste , accentuand uzura...

    Eu zic sa nu te scumpesti la asemenea piesa.....eu am skf acum si mai duce o distributie lejer....

    Comment


    • Sa nu ma scumpesc?Adica?
      Din lipsa de buget iau si Airtex...oricum fac si km putini.

      Comment


      • Adica sa iei o piesa mai buna chiar daca e putin mai scumpa. Am mai zis, ia skf. Sau daca vrei airtex, ia airtex.

        Comment


        • Catalin, din cate vad esti setat pe Airtex si ai venit aici sa ne convingi ca alegerea ta este cea mai buna.

          Pentru 20 de lei in plus eu as pune Hepu (ceea ce am si facut).
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Pentru distributie nu e bine sa te zgarcesti!! cumpara piesele cele mai bune , nu cred ca ai vrea dupa 10.000 de km sa umbli din nou la distributie pentru ca s-a defectat gluma de Airtex nu ?
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Imi cer scuze, nu vreau sa conving pe nimeni ca Airtex e buna...am spus doar de ce as lua aceasta pompa.
              Aveti si voi dreptate...pentru cativa lei.
              Multumesc mult pentru opinii.

              Comment


              • Spanolii fac pompe bune.

                Comment


                • Sa pui si tu, daca-s bune.
                  De cand a ajuns Spania un standard in tehnica si tehnologie?
                  Astia sunt standard in portocale.

                  Comment


                  • Sa luam exemplul airtex ca tot era vorba mai sus
                    Societatea Airtex Products s.a., cu sediul in Zaragoza, Spania, a fost constituita in anul 1953 si inca de la inceputurile sale este legata direct de industria auto ca producator de pompe de apa. Airtex Products S.A. este membru al grupului multinational UCI-FRAM Group impreuna cu ASC Industries Inc. (North Canton, Ohio, USA), Airtex Products (Fairfield, Illinois, USA) si TMM (Puebla, Mexico). In prezent, AIRTEX reprezinta unul dintre cei mai mari producatori de pompe de apa din lume, atat in ceea ce priveste echipamentul original, cat si piesele de schimb.
                    Airtex – cunoasterea livrarilor in OE este un avantaj si pentru aftermarket
                    Airtex furnizeaza pompe de apa pentru un numar mare de producatori de vehicule, cum ar fi Ford, GM, Chrysler, Opel, Saab, Cummins, Deutz, Perkins, John Deere, Yamaha.
                    http://www.turboexim.ro/blog/airtex-...automobilelor/

                    Nu vand pompe de nicio marca si nici nu fabric.
                    Last edited by Fanez; 25 February 2017, 23:44. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Graf sau Hepu daca nu sunt bani de aia de origine (care cred ca e tot Hepu )

                      Comment


                      • Aia de origine e Pierburg.

                        Comment


                        • Contitech ?

                          Ce părere aveți despre kiturile de distribuție Contitech ?

                          Comment


                          • Foarte buna.
                            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                            Comment


                            • 10 ani

                              Logan 1.4 Ambiance (fara servodirectie)

                              fabricat si cumparat in februarie 2007 (primul propietar)

                              34.000 Km

                              distributia originala - fara probleme

                              Comment


                              • Pana intr-o zi
                                Sunt totusi 10 ani...
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google