Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E altul pe forum care scrie la #1253 că Dacia/Renault e de cacao, lui îi era adresat mesajul citat de tine.

    La Duster poți dezactiva ESP-ul până la 30km/h după se reactivează, dar atenție numai în versiune 4x4, la 4x2 nu poți, deci ce am scris rămâne în picioare.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • şi cu dokkeru cum facem, âsta e 4x2 ?!

      Comment


      • În caz că nu știai(la nivelul tău aveam pretenții) pe Dokker/Lodgy ai alte blocuri doar-ABS(majoritatea 2012-2013), ABS-ESP(2014-2015), ABS-ESP-HSA(2015-2016), ăsta nou cu TPMS indirect nu are buton, cel vechi avea buton dar nu avea HSA, cel simplu nu are nimic
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Pentru clarificari, cand am zis masini adevarate, nu m-am referit nicio secunda la Renault.
          Dupa mine, Renault poate sa scoata orice de pe masini, nu sunt clientul lor.

          Comment


          • Originally posted by Olly09 View Post
            Si totusi ,sa schimbi soferul ai incercat?

            Daca vulpoiul e siret atunci siretul este vulpoi?
            am incercat.aia a fost prima incercare stai linistit.la sfarsit am reusit cu sant facut cu lopata

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              În caz că nu știai(la nivelul tău aveam pretenții) pe Dokker/Lodgy ai alte blocuri doar-ABS(majoritatea 2012-2013), ABS-ESP(2014-2015), ABS-ESP-HSA(2015-2016), ăsta nou cu TPMS indirect nu are buton, cel vechi avea buton dar nu avea HSA, cel simplu nu are nimic
              Măi omule, nu te face că nu înţelegi ce am spus acolo, >> este de notorietate eşti campion la mistificări şi dezinformări << dar nici chiar aşa, nu suntem toţi bătuţi in cap, am spus de existenţa buton original montat de uzină ESP-off pe dokker, normal că echipat cu bloc ABS+ESP, dacă nu ar fi avut ESP nu s-ar mai povesti ! Şi aprinde chiar şi LED tdb ESPoff ...
              Doar pentru că e considerat VU să aibă ESPoff poate fi un motiv, uite că "marfa si familia" (Reno dixit) nu se transportă în aceleaşi condiţii !

              Comment


              • Faptul că tu nu ai dat de un Dokker sau Lodgy doar cu ABS și fără ESP(chiar există, nu au SWAS deci ESP lipsește) sau de mașini mai noi de dec 2015 nu e problema mea.

                Cele care chiar au buton ESP off au alt bloc ABS (că nu vrei să întelegi iar nu e problema mea) față de restul(Logan II/Duster ph2) și alt tip(martori/display) de TdB.

                Iar butonul ESPoff a fost pe Lodgy/Dokker tocmai din cauza omologării europene a modelului (late 2011), de aia inițial nu aveau ESP standard, din 2013 a devenit standard
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Faptul că are ABS+ESP sau doar ABS fără ESP e doar de implementare soft, e fizic acelaşi bloc ABS (chiar tu spuneai odată de standardizare) n-au facut chitroşii de la Reno alt bloc ABS cu/fără ESP, au schimbat doar softul, au montat sau nu SWAS dupa caz, normal n-a montat la fără ESP !
                  off the record, să ştii chiar am întâlnit dokker cu diferite softuri in ABS, la unele nu am reuşit activare HSA de exemplu.

                  Comment


                  • Am descoperit ca daca apesi concomitent + si - de pe joystic, inseamna mute.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      În caz că nu știai(la nivelul tău aveam pretenții) pe Dokker/Lodgy ai alte blocuri doar-ABS(majoritatea 2012-2013), ABS-ESP(2014-2015), ABS-ESP-HSA(2015-2016), ăsta nou cu TPMS indirect nu are buton, cel vechi avea buton dar nu avea HSA, cel simplu nu are nimic
                      Cel cu TPMS direct are buton de ESP off (iulie 2015), confirm si ne-a fost de mare ajutor sa urcam o panta plina de noroi vara trecuta, altfel nicio sansa, se impotmolise dokkerul si trebuia sa vina careva sa ne mai scoata )

                      Comment


                      • Originally posted by alinn28 View Post
                        Am descoperit ca daca apesi concomitent + si - de pe joystic, inseamna mute.
                        Unele joistickuri au buton de mute intre +si-. La cele care n-au buton special, separat se aplica ce zici (scrie in cartea radioului).

                        Comment


                        • Originally posted by alinn28 View Post
                          Am descoperit ca daca apesi concomitent + si - de pe joystic, inseamna mute.
                          Propun asa modificam titlul topicului ... Lucruri pe care nu le-ati descoperit inca la noul logan ... IN AFARA DE CELE PREVEZUTE IN MANUALUL DE UTILIZARE.

                          Telecomanda.jpg

                          Sau mai bine ... "am gasit ceteva carticele albastre in torpedoul loganului ... pentru ce or fi oare ?? "
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • tu chiar ai stat sa le citesti ?!

                            Comment


                            • Indiferent ce as raspunde sigur s-ar gasi cineva care sa comenteze.
                              Eu am fost primul utilizator care si-a facut manualul ferfenita pentru a putea scana si a avea manualul in format .pdf.
                              Deci ... tu ce parere ai?
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • De unde stii ca ai fost primul?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google