As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • offff.... ce dor de vara si de Grecia mi-ai facut ....
    pentru cei care trec pe la Vidin si au nevoie de vigneta, pe care sa o plateasca cu cardu', las aici coordonatele unei benzinarii Luk...
    Attached Files
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • In iunie in grecia

      am prins o ofeta in Grecia in luna iune o sa merg cu copii
      -ati fost in Grecia in iunie ? Apa e tot asa rece ca la noi?

      Comment


      • e mai calda. in ultimii trei ani, am fost in perioada 20-29 si anul asta merg in 21-30 anul trecut am fost 30.06-08.07 si era la fel ca acum doi ani. ca si locatie, am mers pe primele brate, n-am fost mai jos de Atena. inca
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Da, e mai cald ca la noi. Depinde de la an la an, insa in g-ral in iunie e ok apa (in jur de 22-23gr ) in zona continentala, inclusiv zona bratelor. In partea insulara (atat in marea Egee cat si marea Ionica) apa e mai rece in iunie (cam ca la noi, posibil si mai rece in unele zone), ca deh, e open sea.

          La ce pret ai prin oferta si unde?

          Comment


          • Pe Thassos in Limenaria 130E doar cazare

            Comment


            • Sase nopți?

              Comment


              • Va fi putin rece apa..dar cred ca merge de baie.
                Eu am fost in Croatia la inceputul lui iulie..si era o apa de ziceai ca te curenteaza cand intrii in ea.
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • croatii, ca si noi, sunt cu aprox 500km mai la nord decat grecii.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Nu-i bine sa faci presupuneri, ca ajungi acolo si-ti ingheata outzele....

                    Today's Potos (Thassos), Greece water temperature. Marine / ocean climate data updated daily, surface sea temperatures and recorded in degrees centigrade and farenheit.

                    Comment


                    • Pare sa fie cam pe la 22° apa, deci e ca la noi in iulie

                      Comment


                      • La noi in iulie deja bate spre 23-24. Cum am mai spus, depinde de la an la an.
                        Oricum, o sa poti face baie fara probleme, ca adult la 21-22, e ok.

                        Comment


                        • Eu am fost si-n iunie, depinde de an, uneori e frig, alteori e cald.
                          De exemplu, cand am fost eu am prins inceput de canicula.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • N-are treaba caniGula, poa' sa fie 40gr afara si apa racoroasa bine, sau pot fi 26-27 gr afara si apa 24gr. E cum se nimereste, ca la pacanele.

                            Comment


                            • Am fost de Paste in Thassos

                              Am plecat joi spre vineri noaptea, in jur de 2.00 am iesit din Bucuresti, la ora 11 eram in Limenaria.
                              Am stat maxim 15 min la Ruse.
                              Am stat in jur de 20 min la Makaza - crunt sa te opresti inainte de punctul de control, e in rampa
                              Am mers legat de cativa bulgari care pareau ca stiu drumul - am avut bucati de 160-170km/h

                              Am parcurs 1600km - cu tot cu plimbat pe insula - si am consumaat 3 plinuri de gaz - aprox 150 litri

                              Logan 1.6 16v RS133, 4 persoane + bagaj

                              Ma declr multumit de ceeace am realizat cu motorul, mai am un pic de calculat cu treapta a5a, care e scurta tare : 3000 rot/min la 100 km/h

                              In Thassos : m-am simtit ca in Mamaia, o multime de coca romaani si bulgari
                              Masini de neam prost - d-alea mari cu care incercau sa se strecoare pe stradute
                              Cutii de bere Timisoreana aruncate prin boschetii de pe plaja
                              Aceleasi masini de neam prot - GL-uri, X-uri, Q-uri etc - parcate amboulea

                              Temperaturi pana la 20grC, noaptea aprox 12grC, frigut am zis eu.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Va salut! In octombrie voi merge cu masina in Santorini! Ce ruta imi recomandati? Cum e cu gpl-ul in Bulgaria si Grecia? Se gaseste pe autostrazi?
                                Exista restrictii pe ferry-boat pentru masinile care au instalatie GPL?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google