Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oribil, de cocalari. E la mine in oras un tigan cu BMW X6 fix cu culoarea asta. Mai lipseste verdele ala strident, sau mai bine ROZ bombon ...

    Comment


    • Lege nescrisa pe forum; un post off topic nu va ramane niciodata singur.
      ...
      Haideti sa revenim la subiect totusi.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • A vorbi de rugina la Logan e ca si cum ai vorbi de funie in casa spanzuratului.

        Comment


        • eu nu ii inteleg pe colegii nostrii, daca se spune ca dacia are rugina (asta e adevarul, trebuie sa recunoastem), de ce trebuie sa vina cu contraexemple de la alte marci? Va gadila cumva orgoliul ca au si altii probleme? Personal pe mine nu ma intereseaza ca la altii le-a ruginit passatul, bmv-ul, Toyota si altele. Am dat bani la renault si timp de 6 ani, cat dau garantie, nu ar trebui sa apara rugina pe elemente vopsite din fabrica si nelovite, punct si de la capat. Sa discut totusi de problema ruginei la dacia si eventual zonele unde este mai frecvent ca sa se actioneze din timp, ca la barbologie toti suntem buni, dar in practica mai greu.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            eu nu ii inteleg pe colegii nostrii, daca se spune ca dacia are rugina (asta e adevarul, trebuie sa recunoastem), de ce trebuie sa vina cu contraexemple de la alte marci? .
            Pentru ca sunt unii care zic: "aa... rugina, bleah, pai pentru ca Dacia!" Ca si cum doar Dacia rugineste.
            Rugina la o masina e ceva normal, natural si logic in Romania. Ca la unele apare mai devreme decat la altele e alta discutie.
            Last edited by Fanez; 8 March 2017, 11:45.

            Comment


            • Si eu care credeam ca din frustrare dau exemplu alte marci.

              Comment


              • sper sa nu incepem iar dicutii pro-contra dacia. poate va potoliti inainte sa degenreze discutia...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Lege nescrisa pe forum; un post off topic nu va ramane niciodata singur.
                  Sau: viata fara offtopic ie pustiu!

                  Gata, m-am potolit.

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    eu nu ii inteleg pe colegii nostrii, daca se spune ca dacia are rugina (asta e adevarul, trebuie sa recunoastem), de ce trebuie sa vina cu contraexemple de la alte marci? Va gadila cumva orgoliul ca au si altii probleme? Personal pe mine nu ma intereseaza ca la altii le-a ruginit passatul, bmv-ul, Toyota si altele. Am dat bani la renault si timp de 6 ani, cat dau garantie, nu ar trebui sa apara rugina pe elemente vopsite din fabrica si nelovite, punct si de la capat. Sa discut totusi de problema ruginei la dacia si eventual zonele unde este mai frecvent ca sa se actioneze din timp, ca la barbologie toti suntem buni, dar in practica mai greu.


                    i-au dat garantie 6 ani profiti de ea
                    Daca ai elemente lovite si reparate la unitatile Dacia beneficiezi in continuare de garantie chiar si la acele elemente
                    Ce este atat de greu de inteles


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Cineva zicea pe aici de tabla galvanizata pe dacie. Exemplu de tabla galvanizata:

                      Comment


                      • N-a fost intretinuta, de aia a ruginit.

                        Comment


                        • clar! trebuie sa repeti procesul de galvanizare, o data la 6 luni

                          Comment


                          • Mda, am fost la un service la un prieten si avea pe elevator un Audi 80 si avea mai putina rugina decat am avut eu la logan cand avea 2 ani de zile

                            Comment


                            • Audi 80?
                              Alte vremuri! Atunci se făceau mașini adevărate, nu cutiile de conserve de acum!
                              Last edited by tipicarul; 12 March 2017, 01:23.
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Acesta este mesajul pe care l-am postat pe forum în iulie 2014:
                                „Am Logan 09 TCE Laureat achiziționat acum un an de zile (17.000 km.). Am descoperit puncte de rugină în partea din spate a porbagajului, sub cheder. Când am fost la revizia de un an, s-au făcut poze care au fost trimise la uzină. După câteva zile a venit o comisie de la Pitești să vadă minunea. Cei de la General autocom Buzău mi-au făcut reparațiile necesare. Se pare că tot lotul are probleme, urmează să vedem. Să dai 10.500 de coco și să ai rugină după un an, …”
                                Acum acele pete de rugină au revenit, parcă mai „agresive”. Din punctul meu de vedere ori tabla este „praf” din fabricație, ori meseriașii au dat „buleală”! Având în vedere că mă cunosc destul de bine cu acei lucrători, înclin spre prima variantă!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google