Doua Tipuri De Saboti De Frana?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Trebuie sa-mi schimb sabotii si n-as vrea sa mai demontez tamburii sa vad nu stiu ce ghidusie...
    Am tamburi de 203 (Logan Ambition 2007 dci 85cp cu ABS), sabotii este clar ca trebuie sa fie de 203x38, DAR...

    Este vreo diferenta intre versiunile cu sau fara ABS la acesti saboti de 203?

    Sistemul Lucas/TRW este diferit de BOSCH? in ce priveste ABS-ul?

    Multumesc

    Comment


    • #32
      Buna ziua Colegi,
      Am ei su o mare dilema: am comandat de la epiesa set de tamburi + saboti insa doamna de acolo m-a pus sa aleg intre 2 dimensiuni. Am fost la mecanic si am gasit doar acest cod pe tambur insa nu am gasit nimic pe net.

      Atasez urmatoarele poze. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu niste detalii referitor la ce piese sa iau sau codurile lor, v-as fi recunoscator! Multumesc!

      PS: VIN-ul este: UU1LSDAAH33978497

      Am de ales intre asa ceva:
      Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

      Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.
      Attached Files
      Last edited by aco90; 16 March 2017, 11:46.

      Comment


      • #33
        Pai masaoara-l pe al dumitale; sunt cu D.ext. 203.3mm(cele mai uzuale, cu ABS) si 180mm, fara ABS.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          Originally posted by IancuMIC View Post
          ...si 180mm, fara ABS.
          Nu-i musai.
          Eu am sistem Lucas - TRW, fara ABS cu dimensiuni 203 x 38mm

          Originally posted by aco90 View Post
          Buna ziua Colegi,
          Am ei su o mare dilema: am comandat de la epiesa set de tamburi + saboti insa doamna de acolo m-a pus sa aleg intre 2 dimensiuni. Am fost la mecanic si am gasit doar acest cod pe tambur insa nu am gasit nimic pe net.
          Ce spanac de mecanic e ala, care la dezasamblare nu stie ce piesa sa-ti recomande sa iei??!

          Din ce an e loganu? Ai 90% sanse sa fie 203 x 38mm
          Last edited by Kojak; 16 March 2017, 13:25. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Logan din 2005
            Fara ABS
            1.4MPI

            Pe tambur scrie 9269MAXi204.45 sau MAX1204.45. Daca este prima varianta tind sa cred ca este de 203mm, 204.45 fiind uzura maxima(cred).. acum nu stiu sigur
            Last edited by 77sky; 16 March 2017, 23:50.

            Comment


            • #36
              Parerea mea e ca indubitabil ai sistem Lucas - TRW cu dimensiunile sabotilor de 203 x 38mm.

              Comment


              • #37
                1.6 mpi, 2005, laureate, tot 203x38 am avut si eu sabotii
                oricum, cand faci comanda de piesa si dai VINul, vanzatorul va sti ce-ti trebuie
                probabil ca tot 203x38 mm ai si tu

                PS: ia ATE
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #38
                  ATE am pus si io. Lucs!

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Kojak View Post
                    Parerea mea e ca indubitabil ai sistem Lucas - TRW cu dimensiunile sabotilor de 203 x 38mm.
                    Si io zic la fel.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #40
                      Confirm ca modelul meu este de 203mm. tocmai ce am dat comanda de set de saboti trw si tamburi ate. as fi luat tot ate insa nu aveau.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google