Reglaj Cursa Furca Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reglare cursa ambreaj logan2 1.2 16v

    Este reglabila cursa pedalei de ambreaj?
    Si de unde se regleaza?

    Comment


    • Se regleaza de la piulita de reglaj. Ne crezi prosti, sau ce? Ai avut timp sa intrebi, dar de citit n-ai citit cele 7 pagini din urma.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Se refera la logan2 de 1,2 cu ambreial hidraulic si timonerie pe cabluri.

        Comment


        • La X52 cu ambreiaj comandat hidraulic(1,2 euro6) nu ai ce regla, ține așa cum trebuie să țină. Idem la X52 cu ambreiaj comandat prin cablu (1,2 euro5) la care pedala are mecanism de preluare automată a jocului
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Cica s-ar putea regla si la ambreiajul hidraulic inaltimea pedalei.
            Exemplu la dci.

            Comment


            • Am un logan faza 2 ,an 2009, motor 1.4. Acum 8 luni in orice treapta de viteza dupa 2500 de turatii motorul se tura dar nu prindea viteza. Concluzie ar fi fost ambreiajul.am lăsat masina 8 luni pe tușă pentru ca mai am încă un logan. Dupa 8 luni am slabit 3 ture piulita de la cablu ambreiaj si masina trage perfect . Oare a avut efect slabirea piulitei? Sau dupa 8 luni se stat si-a revenit doar pentru o perioadă de 50-100 km. Mâine o testez pe o distanță de 25 km in toate treptele.

              Comment


              • Desfacerea piulitei e cauza si nu stationarea.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google