Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbat bielete directie si refacut geometrie roti, sper sa fie totul in regula!

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Pentru etrier dreapta fa eti ots dac pe etrier e scris 6J08 trebuie schimbat urgent.
      Asta unde trebuie sa scrie?
      De exemplu pe asta n-am vazut ceva care sa ma ajute sa deduc.

      Comment


      • Si eu am fost chemat in service, dar din fericire, masina nu are etrierul cu probleme.

        Comment


        • Ca să nu se mai bată câmpii (©):
          pentru airbag:
          dacă pe airbag-ul șofer e scris
          D1N54141260117
          D5N54151840257
          REN54132800490
          QTN54133470084
          RNN54140710498
          QYP54141490079
          QTN54141840482

          airbagul trebuie schimbat,

          pentru etrier dreapta față
          -dacă e inscriptionat 6J08 etrierul trebuie schimbat
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • In afara de Dacia care incaseaza banii, nu bate nimeni campii, restul sunt pagubiti de bani si/sau timp.
            E trist ca trebuie sa fie informati intai pe forumuri clientii Dacia, pana le vine randul la revizie.

            Comment


            • La mine nu trebuie schimbat etrierul dupa cum scrie pe el (poza mai sus). Cum vedem ce scrie pe airbag?

              Comment


              • il dai jos, altfel nu vezi.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Da sigur, dacia care nu produce airbag-uri e de vină că takata a produs airbag-uri cu probleme, airbag-uri montate și pe Dacia/Renault pe lângă toyota, vag etc
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Clientul e de vina, ca nu a comandat airbag-urile in alta parte.
                    Si etrierele.
                    Si tabla.
                    Si scaunele.
                    etc.

                    In concluzie, clientul e de vina ca a comandat masina la Dacia.

                    Adevarat!

                    Comment


                    • Intotdeauna este clientul de vina! Si daca este de vina, va plati fie cu bani, fie cu timp pierdut, fie cu stress, fie cu toate deodata!
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Am primit prin posta o chemare optionala in service sa modifice masina din Euro 6 in Euro 6b (DCi). Stie cineva mai bine informat mai multe? Sau cineva care a fost? Ma intereseaza daca se schimba mult comportamentul masinii, daca apar pierderi de putere sau de cuplu... Eu as face modificarea ca ma intereseaza si partea de eco a masinii... Plus ca cine stie, daca apar clasele alea de poluare poate 6b e pus mai sus...

                        Comment


                        • Posibil doar soft, dar paote fi și hard - dozatorul de uree(adblu)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Dozatorul de uree??? am vrea noi.
                            EGR nou si soft .

                            Comment


                            • Originally posted by proteinman View Post
                              Dozatorul de uree??? am vrea noi.
                              Esti sigur?

                              Comment


                              • @horatiuc să ne spui și nouă ce și cum, eu unul interesat că tot 1.5 cu 90cp ( 2017 aprilie ). Mulțumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google