My Next Car ...Dacia Sandero Stepway2 Prestige 0.9 TCE - 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Next Car ...Dacia Sandero Stepway2 Prestige 0.9 TCE - 2017

    Asa cum spuneam in celalalt thread , am anulat comanda ptr Logan Prestige dCI si am refacut-o ptr Sandero Stepway Prestige 0.9 tCE.
    Culoarea este aceiasi Noir Nacre , si in afara de camera marsarierre si cotiera ,are toate optiunile pe care pe Logan nu le aveam sau trebuia sa le platesc ( navi,cruise control,vopsea metalizata )
    Pe Sandero Stepway le am pe toate in standard , la acelasi pret.Si am primit bonus si alarma !
    Am renuntat la diesel ptr ca nu fac mai mult de 10 - 12 mii pe an ,si de frica PDF-ului. De asemenea , nu ma vedeam in situatia incomoda de a rula in urban mai mult in treapta a doua...
    Iar drive-testul a fost cireasa de pe tort ; motorul asta trage incredibil de bine !
    Mentionez ca testul l-am facut pe un Clio ( Dacia nu avea nici o masina de 0.9 disponibila ) dar sper ca si pe Stepway sa fiu la fel de incintat de acest motor

    P.S. Data de livrare : abia undeva in luna iunie !

  • #2
    Azi am fost la Dacia sa platesc avansul si mi-a dat o veste proasta : termenul de livrare e undeva prin iulie !
    Cica e cerere mare pe 0.9 tce in Europa de vest si productia nu face fata. Cine se va inscrie in urmatoarele 2 saptamani , risca sa primeasca masina abia in septembrie ptr ca fabrica de la Mioveni e in concediu toata luna august.

    Comment


    • #3
      De ce nu, Stepway dCi? La o masina noua, nici nu trebuia sa stii ca ai DPF.
      Nu-i rau nici tCe-ul, ca motor.
      OFF.
      I-ai pus pe ganduri pe aia care injura dacia de dimineata pana seara; de acum cred ca vor lucra suplimentar.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        Cât costă agregatul ?
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • #5
          @ Iancu : la Stepway dCI nu ma incadram cu banii
          @ Gozmin : 11450 de euro pret de lista ; minus REMAT 1450 si minus discount 600 de euro = rest de plata 9400

          Comment


          • #6
            Ti-au spus ca in afara tichetului REMAT iti mai ofera si 600 E discount ?

            Comment


            • #7
              Da. Ai doua optiuni : ori 600 de euro discount pe linga tichetul Remat , ori 5 ani garantie si 5 revizii gratuite.
              Alegi ceea ce te avantajeaza mai bine !

              Comment


              • #8
                Ieseai mai bine daca alegeai 5 ani garantie + 5 revizii gratuite.
                Daca ai 3 ani garantie, ai fi platit pt inca 2 ani 183 euro.
                Daca ai 4 ani garantie, ai fi platit pt inca unul 114 euro. Ai mai jos o lista cu preturile.
                Plus, fiecare revizie e cel putin 100 euro. Iar daca iei in calcul posibile defecte in cei 2 ani suplimentari sau unul, e posibil sa ajungi la un cost mai mare de 600 euro.
                In perioada garantiei, am presupus ca efectuezi reviziile in reprezentanta si iei piesele de la ei.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ladislau View Post
                  Da. Ai doua optiuni : ori 600 de euro discount pe linga tichetul Remat , ori 5 ani garantie si 5 revizii gratuite.
                  Alegi ceea ce te avantajeaza mai bine !


                  Ce dealer ofera aceste posibilitati?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #10
                    Euro-Motor Brasov

                    Comment


                    • #11
                      Este super ca si masina,are tatal meu la munca,motor dci,mi se pare f silentioasa comparativ cu sandero dci din 2011,full option.Sa ai parte de ea si sa te bucuri de ea.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc frumos ; abia astept sa vina ....desi stiu ca mai am de asteptat cat China

                        Comment


                        • #13
                          Predat astazi la dealer certificatul de distrugere si radierea ; AMR aprox 4 saptamani !

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ladislau View Post
                            Asa cum spuneam in celalalt thread , am anulat comanda ptr Logan Prestige dCI si am refacut-o ptr Sandero Stepway Prestige 0.9 tCE.
                            Culoarea este aceiasi Noir Nacre , si in afara de camera marsarierre si cotiera ,are toate optiunile pe care pe Logan nu le aveam sau trebuia sa le platesc ( navi,cruise control,vopsea metalizata )
                            Pe Sandero Stepway le am pe toate in standard , la acelasi pret.Si am primit bonus si alarma !
                            Am renuntat la diesel ptr ca nu fac mai mult de 10 - 12 mii pe an ,si de frica PDF-ului. De asemenea , nu ma vedeam in situatia incomoda de a rula in urban mai mult in treapta a doua...
                            Iar drive-testul a fost cireasa de pe tort ; motorul asta trage incredibil de bine !
                            Mentionez ca testul l-am facut pe un Clio ( Dacia nu avea nici o masina de 0.9 disponibila ) dar sper ca si pe Stepway sa fiu la fel de incintat de acest motor

                            P.S. Data de livrare : abia undeva in luna iunie !
                            Sa te bucuri de masina si sa o conduci sanataos
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • #15
                              Achitat astazi diferenta ; asteptam ....asteptam

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google