Senzori Parcare Sau Camera?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu ma grabeste nimeni... Ai i tu dreptate. Ma duc azi la dealer însa nu fac comanda. Oricum, nici mcar drivetest nu am fcut. Trebuie sa fac i asta.

    Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

    Ok, m-am urcat in MCV in showroom. Fara senzori de parcare nu avem de ce sa discutam despre aceasta masina. Camera este un must have zic eu.

    Din pacate nu ne-am hotarat. Am facut "pacatul" sa intram la Renault si am vazut Clio Estate. Cele 2 masini nu pot fi comparate. Dacia mi s-a parut o gluma proasta pe langa acea masina. Evident, vorbim de spatiu redus (chiar si raportat la Loganul simplu).
    Am 3 masini din care sa aleg. Si da, banii sunt un criteriu important.
    Va multumesc tuturor pentur sfaturi, insa din pacate acum, este doar decizia mea, si nu ma mai poate ajuta nimeni....
    Last edited by sebibv; 19 April 2017, 17:57. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #77
      Scuze de jumatate off-topic. Dar nu se pierde garantia, pentru ca nu tai niciun cablu. Se gasesc adaptoare ISO pentru Logan II, asa ca totul este plug & play. Poate fi data jos oricand si remontat radioul original, fara probleme.

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

      Originally posted by iatagan View Post
      Se pierde garantia daca montezi navigatie de pe aliexpress? Presupun ca daca o montezi in reprezentanta nu ar trebui sa se piarda, dar nu stiu daca vor sa o faca...

      Originally posted by calinrusu View Post
      Referitor la montarea unei navigatii de pe aliexpr. Scuze de jumatate off-topic. Dar nu se pierde garantia, pentru ca nu tai niciun cablu. Se gasesc adaptoare ISO pentru Logan II, asa ca totul este plug & play. Poate fi data jos oricand si remontat radioul original, fara probleme.

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk


      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

      Originally posted by calinx View Post
      Care ar fi avantajul ca android? Hartile gratis?

      Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk
      Spre deosebire de MediaNav poti instala pe ea cam tot ce se poate instala pe un sistem android prin google play (playere audio, video, torque, vremea, plus google maps si waze). Si waze are avertizarile de trafic in timp real. Din cate stiu eu (sper sa ma insel, dar nu cred) waze nu merge pe platforma Win.

      Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk
      Last edited by calinrusu; 20 April 2017, 17:31. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #78
        Baieti, nu dai cu pietre însa mi-am schimbat decizia. Voi merge pe logan clasic. Atat îmi permit acum. Sper sa nu regret decizia in viitor. De ce am luat aceasta decizie:
        - din cauza banilor (10 950 costa berlina în configuratia mea... Am luat si cc, asa cum mi-ati recomandat), altfel ce vroiam eu era 12 450.
        - din cauza banilor...Mai am un credit pentru apartament.
        - peste 8-9 ani daca suntem sanatosi le voi da masina parintilor (mamei i-ar fi mult mai greu cu mcv-ul)
        A fost o decizie foarte grea insa... Este luata. Sa fie intr-un ceas bun. Va fi gata prin 7 iulie.

        Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

        Comment


        • #79
          Să fie de bine. Eu azi am luat medianav evo2 la 700lei nou. Acum aștept și camera ( asta pt soție când o să meargă cu cea noua )

          Comment


          • #80
            Originally posted by sebibv View Post
            Voi merge pe logan clasic. Va fi gata prin 7 iulie.

            Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk
            7 iulie?!? Da' ce pusca mea dureaza atat un logan? Intelegeam daca era vb de mcv, de... Dar Logan... Mult timp... La mine a venit in 3 saptamani de la comanda (iulie 2015).

            Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

            Comment


            • #81
              Cica ai comenzi mari pe propulsorul de 0.9 tce...

              Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

              Comment


              • #82
                Nu o iei prin programul rabla?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #83
                  Ba da, insa poti sa platesti avansul de acum ca s prinzi un loc mai in fata... Va fi rabla plus prima masina.

                  Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

                  Comment


                  • #84
                    Cruise control-ul l-ai luat fara volan de piele nu??

                    Comment


                    • #85
                      Teoretic inca nu am luat deoarece dealerul nu a facut actele ca sa platesc avansul. Da, fara piele.

                      Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

                      Bun, acum, intrebare: exista vreun premiu pentru cel mai nehotarat user al forumului?
                      Daca da, candidez la el. Deoarece nu platisem inca avansul....si pentur ca stiu ca aceasta masina, daca voi avea noroc de ea, o voi tine 8-10 ani, am reevaluat situatia si am facut comanda de MCV dar cu un compromis: am renuntat la navi. De fapt nici nu vroiam Navi ci camera...insa asta este.
                      Total 12.000 EUR, am pus si cruise control si....gata. Subiect incheiat. Casa nu ma ami razgandesc, am platit avansul urgent.
                      Last edited by sebibv; 21 April 2017, 18:47. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google