Rateuri In Flitru De Aer Doar Pe Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rateuri In Flitru De Aer Doar Pe Gpl

    bunaziua, am un logan 2007, si imi da rateuri doar cand merg pe gaz, nici un mecanic de la serviceul de pe viilor de lang unix nu stie ce are, am schimbat fise bujii bobina si injectoare gaz, inclusiv am curatat injectoarele pe benzina si reglat tachetii,pe benzina merge brici, pe gpl da rateuri in filtru de aer, help meeeee

  • #2
    Incearca sa reglezi distanta la bujii la 0,8. La mine a functionat.

    Comment


    • #3
      Sal

      Am și eu o problema la un log cu gpl landi renzo im i dadea rateuri la turații mici și de ceva timp are un hop câte o data în treapta a 4.a 5 am schimbat bujiile cu unele de origine din reprezenta, dar degeaba. Are ideie cineva??

      Comment


      • #4
        Sal să fie ceva din aprindere

        Comment


        • #5
          Aceiasi problema am si eu.. schimbat tot la ea reglaj la gpl.. reglat presiune 1.5.. reglaj timpi de injectie la gpl... degeaba nu stiu ce sa ii fac.. ma dispera.. ma face aa schimb masina nu totul..

          Comment


          • #6
            Mergi la o firma GPL mai serioasa.

            Sa verifice daca injectoarele de benzina sunt dezactivate atunci cand e pe GPL sau sa faca o diagnoza in mers plus in momentul comutarii benzina GPL
            Last edited by stolniceanulucian; 19 July 2017, 23:03.
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #7
              Injectoarele pe benzina sunt dezactivate nu baga extra benzina.. am soft cablu.. stiu sa o reglez.. insa nu vrea.. problema e ca face figurile astea cand se incalzeste. La rece merge perfect pe gaz. Ieri am scos termostatul m-am gandit ca nu deschide auficient avand in cedere ca apa imi sta la 95 de grade.. cu el.. e chestia ca incepe sa faca figuri cand incepe sa se auda un sunet un vuit.. ca si cum as da drumul la motorasul sa spal geamul. .. si asta doar dupa 1800 de rure cam asa in sarcina.. cand e cald motorul.. nu stiu ce sa ii mai fac pe benzina merge bine desi se aude la fel vuitul ala

              Comment


              • #8
                Rateuri la 1.4 = fise
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • #9
                  Moog fisele sunt noi. Cel putin in cazul meu la fel ai bujiile filtre gaz si aer.

                  Comment


                  • #10
                    Revin dupa o reparatie capitala la motor cu aceiasi problema inainte credeam ca e de la supape.. avend deja 450k motorul. Intr-o zi a luat-o pe ulei masina mea ei bine m-am apucat de reparat : segmenti supape ambreiaj semeringuri etc.. tot nou pe ia mai putin blocul 3 pistoane si chiuloasa in rest tot nou... dupa cateva zile de mers doar pe benzina am dat-o pe gpl.. toate bune si frumoase in primi 10 km dupa care la vale lasand-o in frana de motor, cand am dat sa accelerez iar sa auzit rateu in filtrul de gaz.. cand ma dadeam mai tare la ea incepea sa dea rateu si sa se balbaie putin. Tin sa cred ca e totul din reglajul gpl.. nici decum din fise bujii etc.. pentru ca totul e nou pe ea.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google