schimbare becuri pozitie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ce se intampla,daca dau bateria jos?Trebuie reglat ceasul?Ce altceva se mai pierde?Nr. de kilometri?

    Originally posted by vitriol View Post
    Daca ti se pare ca e mai usor sa stai in genunchi langa masina, da, poti demonta carenajele. Sau vrei sa vezi ce simte un posesor de Megane 2 atunci cand schimba un bec? Vrei sa vezi de ce injuraturi esti in stare?
    Multumesc, ai fost foarte convingator.
    Last edited by gdinca58; 19 April 2017, 16:57. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      Pierzi nr de km temporari de la ultima resetare. Dacă alte echipamente ( player, ...etc. ) nu au probleme scoaterea bateriei nu afectează cu nimic. Presupun că pentru schimbare nu lași mașina fără baterie mai mult de 10-15 minute.....
      Pentru poziții merită becuri W5W de minim 30W ... cu leduri.

      Comment


      • #48
        Originally posted by lenush64 View Post
        E legal...,ce zice legea.Pe fata -alb,,pe spate -rosu.
        Originally posted by cyrusmddd View Post
        Pai asta e nu stiu exact legislatia. Mai ales ca am vazut masini cu galben in pozitii.
        Am vazut cat de vechi sunt posturile dar daca tot am intrat pe aici mi-am zis ca poate fi cineva interesat inca despre subiectul asta.
        Legea zice.
        Autovehiculele vor fi prevăzute în față cu:

        a) cel puțin două faruri cu lumini albe sau galben-selectiv cu două faze: faza lungă (lumina de drum), care să poată lumina în mod eficace drumul noaptea, pe timp senin, pe o distanță minimă de 100 m, și faza scurtă (lumina de întîlnire), care să poată lumina drumul, în aceleași condiții, pe o distanță minimă de 30 m, fără să împiedice vederea celorlalte persoane care folosesc drumul;

        b) două lanterne de poziție cu lumini albe vizibile noaptea, pe timp senin, de la o distanță de 150 m, fără să împiedice vederea celorlalte persoane care folosesc drumul;

        Comment


        • #49
          Originally posted by mp74 View Post
          Pierzi nr de km temporari de la ultima resetare. Dacă alte echipamente ( player, ...etc. ) nu au probleme scoaterea bateriei nu afectează cu nimic. Presupun că pentru schimbare nu lași mașina fără baterie mai mult de 10-15 minute.....
          Pentru poziții merită becuri W5W de minim 30W ... cu leduri.
          Multumesc.Adevarat,10-15 minute,cat fac un pic curat pe langa ea si poate sa schimb un bec ars.Se pare ca altfel nu incape o mana de barbat.
          Last edited by gdinca58; 21 April 2017, 17:10. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #50
            Daca mai e cineva interesat de schimbarea becurilor de pozitie la Logan:
            -nu e neaparat necesar sa ai mana mica,incape si o mana normala de barbat(nu trebuie sa-ti pui nevasta sa schimbe becurile)
            -intai trebuie sa vezi bine unde e pozitionat suportul becului
            -uita-te cu o lanterna, in lateral (fata de becul de far)
            -cauta doi cilindri mici din plastic, din care ies doua fire
            -sunt pozitionati sub suportul becului portocaliu de la semnalizare,suport care are o coada in jos.
            -baga mana pe sub conductele AC(daca ai),daca e pe dreapta,sau pe sub manunchiul de fire care merg la relee,daca e pe stanga
            -nu te uita la mana
            -pe pipaite,prinde intre aratator si degetul mare cei doi mici cilindri,rasuceste si trage
            -daca vrei sa mai faci putin loc,scoate capacul si garnitura becului de far(le pui usor la loc,la sfarsit)
            -e posibil sa-ti julesti putin mana,dar de incaput,incape.
            Last edited by gdinca58; 25 April 2017, 21:30.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google