Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca nu-i pui roti pe 17, cu 2 kile /buc mai grele decat rotile de fabrica...si nu cu gume de iarna, care au si rezistenta la inaintare mare si-s si mai grele decat alea de vara, stock. cu 4 persoane in masina, gume de 195 si jante mai grele, nici eu n-am trecut de 190.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Cu MCV-ul am prins 180 pe gaz și după ce am mutat-o pe benzină s-a dus la liniuța după 200. E și remapata

      Comment


      • MCV-ul are 171km/h stock, remapat ai reusit sa treci putin de 200km/h ? Ma indoiesc...

        (am reinviat topicul, nu stiu de ce, nu mai e activitate, toate sunt parasite de la logan 1) )

        Comment


        • @ManGreek, cauta si ai sa vezi ca e posibil. 1.6 16v si stock depaseste 200Km/h (cel putin pe berlina) iar remapat ajunge pe la 113CP deci nu vad o problema sa depaseasca viteza aia pe TdB. (constructorul declara viteza reala; cea de pe TdB nu este reala ci cu vreo ~15km/h mai mare la Logan 1, la viteza de 200km/h).
          Last edited by Silviu; 2 July 2017, 11:02.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • 1. 16v nu prinde 200 kmh
            2. Remapat nu ajunge la 113

            Comment


            • Poti sa si argumentezi?

              De exemplu, la pct.1? Teoretic poti scoate mai mult insa practic cam greu doar din remapare. Am vazut fisa de dyno cu 111,8CP dupa remapare....

              Iar pentru pct.2, te invit sa vizualizezi niste filmari youtube (sunt o gramada, si nu facute doar de romani)
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • S-a ajuns toata lumea. A trecut la Logan 2 cu turbo.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Ca e 200 ca nu e 200 ca e aia de pe bord, despre ce viteza vorbim defapt ?

                  Real o sa prinda 200/h 1.6 16V cand o mai avea vreo douajdecai fata de aia 110 sau 105 sau 113 sau 111,8 ...

                  Comment


                  • Simplu, ne raportam la viteza afisata pe TdB.

                    Ca real nu a spus nimeni ca prinde 200...




                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Viteză maximă 16v

                      Al meu MCV, cu viteza a 5-a stock, anvelope de iarnă și benzină de 98 de la Mol, a prins fără probleme 200 pe ceas iarna pe centura Sibiului. Dacă reușeam să primesc poza făcută de unul din cei 3 pasageri încheiam discuția.

                      Comment


                      • 190km/h pe bord cam acum 1 ora...destul de greut dar a luat . aaa si mentionez ca eram 5 in masina si fostul proprietar mi-a zis ca are soft...cica 112 cai i-au spus baietii ca are dar cred ca s-ar fi descurcat mai bine cu softul de fabrica . ce parere aveti ?

                        Comment


                        • Pai cum sa se descurce mai bine daca stock are 105 cp si remapata 112 cp? A mea "n-a luat" mai mult de 185 pe ceas nici stock nici remapata(pe GPL). Fac schimb cu unul din cei care au 16v care prinde 200 kmh pe ceas.

                          Comment


                          • din cate am inteles...la 1.6 16v cu remapare e posibil sa traga mai prost... acum nu stiu ce sa zic . nu am condus niciodata unul cu softul de fabrica ca sa pot sa imi dau seama de diferenta . P.S. nu pot sa imi dau seama cum de altii au sarit de 200 pe ceas...sau cum naiba au ajuns ei la 200

                            Comment


                            • Nici eu nu inteleg, am citit despre treaba asta, dar nici inainte de remapare nu ajungeam la 200 kmh, insa pot zice ca ajunge mai repede la 180 kmh cu remapare(trece chiar de 180), dar chiar nu mai conteaza, e riscant oricum la viteza aia. Pentru mine conteaza mai mult sa traga pe reprize 80-120, 100-140 kmh, acolo unde e nevoie pe drumurile noastre. Cateodata o mai desfund cu un 160-170 kmh pe autostrada dar ocazional si cand e liber.

                              Comment


                              • nu asa se "desfunda".
                                la viteza aia e periculos chiar si daca drumul este liber!
                                nu mai bine bagi a 2-a si o poti tine in limitare mult si bine pe majoriatea drumurilor (cca 80-90 km/h).....
                                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google