Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca tot se vorbeste de Galati...
    Un numar de 24 de localitati din judetul Galati au ramas pe parcursul zilei de joi fara energie electrica din cauza vantului puternic si a ninsorii, in timp ce mai mai multe persoane au fost blocate cu masinile in trafic. Joi seara se circula cu dificultate pe drumurile din judet, iar DN24 D a fost inchis traficului rutier.
    Iarna crancena.
    Stire proaspata.
    Last edited by Fanez; 21 April 2017, 11:11.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Cam toata lumea prin sfarstitul lu' martie, inceputul lu' Aprilie si-au pus cauciucurile de vara.
      Eu nu le-am schimbat, fiind Stan Păţitul acum vreo câţiva ani.

      Comment


      • Pai lipsa energiei electrice, e problema cea mai dureroasa.
        Ai mei sunt pe generator de mai bine de 24 de ore; Rompetrom-ul sa traiasca, ca bani de benzina, mai gasim.
        Last edited by IancuMIC; 21 April 2017, 11:17.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Teiul lui Eminescu din Copou a fost afectat. Din cauza greutatii zapezii, mai multe crengi s-au rupt.
          Nici Iasiul nu se lasa mai prejos.
          Ninsorile şi vântul puternic au făcut prăpăd în Iaşi. Teiul lui Eminescu, pus la pâmânt de viscol
          Last edited by Fanez; 21 April 2017, 11:20.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            Poze de prin Moldova, ieri după amiaza. Am fost nevoit sa pun gume de iarna, ca sa plec la drum pana la Bacau.
            Prin ce zona ai intalnit zapada pe carosabil, pe E85?
            Pe umed anvelopele de iarna, sunt slabute.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Pe E85 de la Posta Calnau pana la Bacau. Doar în județul VN era dat cu material antiderapant. La ieșire din Focsani era filtru de control. Tot de la Focșani în sus, drumul a fost mai liber.

              @iancu, la 0 grade și anvelopele de vara mi se par la fel de periculoase, în condițiile în care ele se întăresc și devin mai rigide.
              Last edited by aris86; 21 April 2017, 16:52. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Desi, viscolul a trecut, in urma au ramas multe localitati fara energie electrica.
                Situatie tratata de fiecare familie, dupa posibilitati.
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Viscolul a trecut,vineri cand am fost pe la Slanic Moldova am vazut peste 100 de arbori cazuti si rupand firele electrice provocand pana de curent de cateva ore bune.Acum zapada sa topit in proportie de 95%,temperatura de 2 grade momentan in urcare pana pe la 12-13 grade azi.IMG_0537.jpgjoi dimineata pentru a ajunge la destinatie a trebuit sa trag din drum cateva craci de copac

                  Comment


                  • Viscol prin Buzau, 20.04.2016




                    Viscol in Bacau, 21.04.2017

                    Comment


                    • Iarna inca se lasa asteptata in zona Galati; acum ploua usor iar in urmatoarele zile sunt asteptate temperaturi de peste 7*C. Despre zapada...nu cred ca vom avea pana la Anul Nou.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Ce sa zic ? Maine vor fi 12 grade. Craciun fericit !
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • baia mare in ultimele 3-4 zile: 22 decembrie: ninsoare usoara noaptea, dimineata pauza
                          23 decembrie: ninsoare toata noaptea, cat sa te poti da prin parcari sau chiar si pe strazi (pentru ca in orasul asta minunat avem un primar care a stat deja in inchisoare iar acum nu prea mai face nimeni contracte de deszapezire cu orasul nostru pentru ca a furat o gramada de bani. anul trecut pe vremea asta nu aveam nici o masina de deszapezit iar drumurile erau...cu 5 cm de gheata pe asfalt. anul asta abia bulevardele mari erau cat de cat curatate)
                          24 decembrie: ninsoare usoara dimineata, apoi mai mult "ploaie"
                          25 decembrie: nu mai ninge, nu mai ploua.
                          Semințele acelaș gust are.

                          Comment


                          • În Petroșani, după ce în urmă cu cca. două săptămâni am avut deja un episod scurt de iarnă, în ziua de Crăciun a venit primăvara! A fost un soare superb azi și am transpirat copios în hainele groase când am ieșit la o plimbare cu soția și fata.
                            N-am fost încă la munte în iarna asta, dar din câte am văzut din oraș (am o panoramă superbă a Parângului înzăpezit chiar din fața blocului) se pare că s-a subțiat cu ceva și stratul de zăpadă de acolo. Cred că nu se mai poate schia pe toate pârtiile.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • In Oltenia e primavara, soare si 10 grade Celsius la amiaza. Sarbatori fericite la toata lumea!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google