Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti norocos...eu ultima data cand am avut incredere in ENEL am avut o paguba de 7000 euro in echipamente si aproape o zi de downtime. Si culmea...nu a dorit sa despagubeasca. Cica firma a spus ca da in judecata...nu's ce s-a mai intamplat...ca nu mi-au cerut nimic.

    Comment


    • Obraznicia Electrica e cat casa.
      Dupa ce ma lasi fara curent, vrei sa-ti platesc si stalpii?
      Pai despagubirile pentru clienti unde sunt?
      Clientii sunt cumva actionari Electrica sa suporte diverse daune asupra activelor firmei?

      Comment


      • "Marea problemă a fost organizarea unui volum mare de lucrări în câteva zile. Pagubele vor fi de câteva milioane de lei, ne așteptăm noi. Costul la nivel de total este marginal, nu mă aștept să aibă influențe în tariful de anul viitor, pentru că, încă o dată, nu reprezintă o sumă semnificativă la nivel de costuri totale per filială", a explicat Stancu.

        Aceasta în contextul în care, sâmbătă, ministrul Energiei, Toma Petcu, a declarat că va solicita ANRE să nu recunoască în tarifele consumatorilor pagubele suferite de companiile energetice în aceste zile.
        Bucureşti, 24 apr /Agerpres/ - Pagubele cauzate de situaţia meteorologică de săptămâna trecută din Moldova s-ar putea ridica la câteva milioane de lei şi vor trebui recunoscute de Autoritatea de Reglementare (ANRE) în tarifele finale plătite de consumatori, însă aceste sume nu sunt spectaculoase la nivelul cheltuielilor unei companii de distribuţie, a declarat, luni, Cătălin Stancu, directorul general al Electrica, în cadrul unei conferinţe de presă
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Asteapta sa apara tot unul de 18-19 ani, pe careil intereseaza SF-urile de pe un forash ca Loganul.
          proasta alegere ca mi-am trecut varsta.

          daca as da un search prin ce se povestea acu cativa ani pe forum, cred ca as fi gasit SF-uri mult mai nasoale decat ce am intrebat eu..dar nu conteaza, trecutul e trecut, prezentul e prezent. anyway multumesc pentru ironie, daca nici pe un forum dedicat nu se poate afla macar "teoretic" ceva, atunci mai bine imi pastrez curiozitatile pentru mine.

          multumesc colegului Kojak pentru info
          Semințele acelaș gust are.

          Comment


          • daca as da un search prin ce se povestea acu cativa ani pe forum
            Intre timp oamenii s-au lamurit ca Loganu' nu e racheta, iar convertirea lui intr-o tentativa de racheta costa mai mult decat sa cumperi un sh rapid din constructie.
            Oamenilor li s-a cam aplecat de povestea Logan, cluburile Logan au decedat unul cate unul, oamenii care erau prieteni la catarama si-au vazut de vietile lor, plus ca si-au luat alte masini decat Dacia, cei mai multi.
            Logan-urile modificate au disparut unul cate unul, inclusiv alea cu dungi albe curse.

            Inntrebarea ta e doar tardiva, vine cu o intarziere de 10 ani.

            Nu pot sa nu fiu de acord cu acest om.
            Basescu: PSD sa se faca de ras pana la capat. Dragnea sa fie presedinte al unei comisii care sa evalueze fraude la alegeri
            Last edited by mr.K; 26 April 2017, 12:10. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • cand livake va castiga alegerile prezidentiale, sau madam firea, ar trebui sa fim deja plecati "da pa" meleagurile astea...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Imi pare rau sa o spun, dar am ajuns sa regret guvernul Pontache.
                Parca aia nu erau atat de inconstienti cu bugetul.
                Nasoale vremuri.

                Comment


                • Musulman?
                  Attached Files

                  Comment


                  • doar covorul. e din ala de-l scuturi si zboara
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • O fi pe post de platforma auto.

                      Comment


                      • Io zic ca omu' tine la gumele lui...e totusi inca rece afara seara si dimineata.

                        Comment


                        • Originally posted by Kojak View Post
                          Musulman?
                          Nu cred; e...passat.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Instant carma:
                            Trei militanți ISIS ar fi fost omorâți de o turmă de porci mistreți în timpul unei tentative de ambuscadă, în nordul Irakului.Irqui News relatează că cei trei au fost uciși duminică noapte...

                            Comment


                            • ce nu scrie in stire e ca mistretii aveau tatuat steagul american pe umarul stanga-fata
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Sunt curios cum s-au razbunat. Ca eu sincer...incep sa simt ca se face dreptate (sunt mancati de porci....ceea ce confirma cum ca porcii sunt canibali)

                                Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google