Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bz-ploiesti-targoviste-pitesti-slatina, 280 km aprox, 98km/h viteza medie, consum 8.0.

    Comment


    • Bz-ploiesti-targoviste-pitesti-slatina, 280 km aprox, 98km/h viteza medie
      Ce autostrada e aia?

      Comment


      • Drum expres (în loc de european și national) și ai maxim 120 km/h. )

        Comment


        • Nu-i cam mult 8% extraurban ?

          Comment


          • Autostrada a fost doar de la gaesti la pitesti, nu stiu exact cati km sunt pe autostrada, probabil 30 si ceva, maxim 40. Am mers 160 autostrada, in rest 140-145, localitati intre 70(unde era aglomerat) si 100-110(unde era mai liber)

            Comment


            • Câți km ai cu mașina? La o viteza medie atât de mare, consumul este decent.

              Comment


              • 127 de mii

                Comment


                • Voi ce treapta de viteza folositi in oras? Sa zicem ca mergeti legal si niciodata nu depasiti 60km/h.

                  Comment


                  • Originally posted by ManGreek View Post
                    Nu-i cam mult 8% extraurban ?
                    Originally posted by hasserro View Post
                    ...Am mers 160 autostrada, in rest 140-145...
                    Cu vitezele astea e chiar bun consumul.

                    Comment


                    • Originally posted by alinn28 View Post
                      Voi ce treapta de viteza folositi in oras? Sa zicem ca mergeti legal si niciodata nu depasiti 60km/h.

                      5. Eu merg dupa indicatorul din bord atunci cand nu ma grabesc.

                      La intors, a scazut de la 97.5, de cand am intrat in oras pana acasa.
                      Consum mai mare din cauza traficului, ceva mai rapid pe autostrada, ~170, in rest 150-160, cu multe decelerari si depasiri.

                      Observ ca pozele nu pot fi incarcate, o sa fac un colaj mai tarziu, 8.8 consum, 97.5 viteza medie, 22.x litri consumati
                      Last edited by hasserro; 30 April 2017, 17:12. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by hasserro View Post
                        ~170...

                        170 cu o masina a carei viteza maxima e 156.... Interesant!
                        Last edited by DannyMC; 30 April 2017, 17:28.

                        Comment


                        • @Hassero , felicitari pt consumul bun si ca esti in "forma". La 127k cum sta motorul? Uleiul? Consuma ulei? Nu mai tin minte, la motor inafara de revizii nu ai schimbat nimic, asa-i? Intreb pt linistea mea.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Duce mai mult de 156 km/h pe GPS, am prins 158 km/h (165 km/h în bord) și mai ducea.

                            Comment


                            • Crezi ca am vreun motiv sa mint? Am mers cu ea acum un an cred 172 pe gps, ca i au trebuit 15km sa ajunga acolo e partea a doua. E un fier cu un motor de rasnita, 170 nu e mare fâs.
                              Nu mananca gram de ulei, am tot vazut ca se vaita lumea pe aici cu privire la aspectul asta. Distributie la 120 de mii, bujii, ulei, filtre, nu mai tin minte daca a mai fost ceva. Al 7 lea set de placute cred in momentul de fata, vreo 2 bucse schimbate, nimic special.

                              Comment


                              • Multumesc, stiu ca nu ai menajat-o. Daca la km ei merge bine si esti multumit, sunt si eu un pic mai fericit. Sper ca motorul meu sa fie din acelasi lot, mai reusit, ca al tau. Stii cumva ce ulei au folosit in service?
                                Bafta in continuare!
                                Last edited by Oti; 30 April 2017, 20:50. Reason: Automerged Doublepost
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google