Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NU faci "glume" de genul asta !! Tocmai datorita lor , noi romanii suntem priviti urat in strainatate.
    Oare?
    Care ...lor? Nastase, Tiriac, Nadia?
    ...
    Pana una alta Simona a ingenuncheat-o pe unguroaica; ma mir ca n-a repetat scena cu plansu'; poate se intrerupea partida pentru ...refacere moral.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • "...lor" , evident ca era vorba de Ilie Nastase si de machidoanca !
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • E prima data cand Simona ajuta echipa.
        Sper sa o faca si pe viitor.

        Cat despre Nasty, eu nu l-as condamna prea tare, a jignit doar niste perfizi reprezentanti ai Albionului. Astia merita injurati non stop, asa cum injura si ei pe altii.
        Arbitrul meciului Carstea-Konta ar trebui suspendat vreo 6 luni, deoarece nu a acordat meciul Soranei, avand in vedere ca englezoiaca bocitoare a plecat de capul ei de pe teren, lucru interzis de regulament.
        Una peste a;ta, s-a facut dreptate, dupa meciurile de azi.
        ITF-ul cu sediul la Londra n-are decat sa urle in pustiu, pe Nasty il doare la banana.
        Imi placea si McEnroe, acum te plictiseti la tenis, bine ca mai exista un Kyrgios.
        Last edited by mr.K; 23 April 2017, 18:35.

        Comment


        • Am oarecum, aceiasi parere.
          Nici acum nu am inteles de ce a tratat arbitrul in acest fel momentul cu...drama Otiliei; a se citi a kontesei.
          LE.
          Nu stiu de ce am impresia ca englezii s-au pregatit pentru astfel de situatii.
          Last edited by IancuMIC; 23 April 2017, 18:49.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • S. Halep, trece de B. Strytova, 6-2, 6-3, in Turneul de la Stuttgart
            Meci frumos, dominat autoritar de Simona.
            Last edited by IancuMIC; 26 April 2017, 19:48.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Simona Halep, in forma la Stuttgart, dupa ce a desfiintat-o si pe Sevastova: 6-3, 6-1.

              Astazi, semifinala cu Siegemund.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Din pacate, S Halep a pierdut sansa de a juca finala WTA de la Stuttgart, invinsa in semifinale de L Siegemund, care a avut un parcurs impecabil la acest turneu.
                Anticipand rezultatul finalei, pe un alt forum am spus:
                Simona a pierdut astazi, in fata castigatoarei Turneului WTA de la Stuttgart 2017
                Prin urmare, L Siegemund castiga finala dupa ce a invins-o pe Mladenovici.

                Jucătoarea de tenis Laura Siegemund, locul 49 WTA, a câştigat turneul de la Stuttgart, după ce a învins-o pe sportiva franceză Kristina Mladenovic, locul 19 WTA.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Ramane pe altadata o intalnire Halep-Sharapova.

                  Comment


                  • Oricum Sharapova a batut-o de fiecare date pe Halep , asa ca nu cred ca daca jucau si acum rezultatul ar fi fost in favoarea romancei.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • S. Halep, castiga 250 de mii de dolari in 37 de minute.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Bravo ei !! asa ar trebui sa procedeze de fiecare data.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • In meciuri care conteaza, desigur; aici a fost totusi un...semicaritabil.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Ilie Nastase a fost interzis si la Roland Garros.
                            Prin intermediul unui comunicat de presa, organizatorii turneului de la Roland Garros au anuntat sambata ca Ilie Nastase nu va fi acreditat la editia din acest an a Grand Slam-ului francez, din cauza incidentelor de la meciul de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie.
                            Stiam ca frantuzii sunt toleranti, avand in vedere ca nu-i deranjeaza prea tare ca jumatate din frantuzoaice sunt cum a facut-o Ilie pe englezoaica.

                            Fabricantii astia de croissante si masini proaste trebuiau sa-i faca statuie lui Ilie pentru ca a injurat englezoii in locul lor, nicidecum sa-l interzica la RR.

                            Comment


                            • Halep a batut-o pe Vinci , na belea!!! la asta nu m-am asteptat , deci se poate! Felicitari ei.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Vinci asta e nr. 1 mondial sau cum?
                                Are 34 de ani, nu are fizicul Serenei. dar a fost la un game sa o elimine pe Halep, cu 10 ani mai tanara.

                                Mai degraba e de punctat ca a invins-o categoric pe Coco , care a fost in forma la ultimele turnee.
                                Iar acum are o sansa mare sa ajunga in finala, jucand cu Bertens/Sevastova.
                                Last edited by mr.K; 12 May 2017, 08:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google