Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IancuMic eu compar cu ce am condus (mi-a venit pe mail raspunsul tau initial). Nu pot compara cu ce am facut in drive-test si nici cu ce am citit pe forum. Doar cu ce am condus peste 10.000 km (cu vechiul am facut 200k, iar cu actualul, vineri sunt programat la revizia de 20k).

    Comment


    • Bun. Se simt vibratii in scaun si volan, la relanti?
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Ocazional se simt foarte usoare vibratii...si doar daca esti foarte atent (in special daca-i bine incalzit motorul) in volan. In scaun n-am simtit nimic pana acum, adevarat, la 110 kg am fundul mare...si probabil absoarbe din vibratii (era o gluma) .Si se simt putin mai tare daca pleci de pe loc cu ea in forta si de la turatie mica (1000-1100 rpm).

        P.S. Ba am simtit in scaun...dar cred ca era de la faptul ca eram cam balonat

        Comment


        • cine zicea ca in volan ? te tii cu dintii de volan ? se simt in masina , in toata masina , in scaune , in podea . minutul 9 https://www.youtube.com/watch?v=NKq_wEEKjMw&t=757s se vede clar .
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Originally posted by Cherubino View Post
            Ce să facă? Foarte simplu: să-și urmeze instinctele și ideile și să nu „pună botul” la toate vuvuzelele de pe forumuri care vestesc apocalipsa pentru actualii și potențialii proprietari de mașini Dacia.
            Pentru a face asta, primul pas pe care trebuie să-l facă este să nu intre sub nicio formă pe forumul ăsta înainte de cumpărarea mașinii.
            Cred ca asta trebuia eu sa fac. Desi ami am o gramada pana imi vine masina...in loc sa ma bucur de ea...eu o sa ma gandesc la toate lucrurile citite pe forum :|

            Comment


            • @sebibv, o sa fie impresia bună de mașină nouă, după care se va topi rapid când începi sa constați ca mai trebuie mult sa îmbunătățești la ea.

              @cherubino, îmi pare rău că nu am citit forumul înainte, decât izolat pe sandero, unde se vorba de apa în masina, în rest îmi pare rău că nu m-am documentat suficient.
              Last edited by aris86; 30 April 2017, 21:36. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • @aris86: sa stii ca sunt in continuare multumit si de loganul L1 ph2 al parintilor (nou, varianta ambiance, 1.4 - fara aer). Daca nu as fi avut nevoie de masina mea, as fi pus pe aia aer conditionat si ar fi mai dus-o inca 5 ani.
                Poate nu sunt pretentios....stiu ca a fost masina mea de noua, am avut grija de ea....totusi fara aer conditionat nu se mai poate....

                Comment


                • Originally posted by Costi-bc View Post
                  cine zicea ca in volan ? te tii cu dintii de volan ? se simt in masina , in toata masina , in scaune , in podea . minutul 9 https://www.youtube.com/watch?v=NKq_wEEKjMw&t=757s se vede clar .
                  Dacă te iei după un iDiot (om cu idei) se simt virbrații, dacă testezi tu mașina nu se simt
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • eu am testat-o si se simt. camera aia nu minte , dar ma rog , e doar o parere personala. mai vreti alte zeci de filmari ? tot o parere personala e si ca loganul merita luat pentru lucru , pentru darvala , pentru angajati/flote (cat mai ieftin) ca dupa maxim 5 ani sa scapi de el. daca ajungi la pret de cinci cifre , diesel, deja nu mai merita.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Testatul e irelevant, dacă ai modelul respectiv (TCe) și câteva zeci de mii de km poți veni cu o părere, altfel vorbim vorbe
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • nu am modelul respectiv.nici nu-mi doresc. zeci de mii am cu 1.6 mpi , chiar sute , dar nu conteaza in context. am facut test drive si cu 1.0 sce. tremura mai puternic decat 0.9 cu care am sute de km. 1.0 e lesinat , un chin la condus. oricum nu as mai cumpara logan nou pentru mine. daca ar fi un "must have" mi-as lua cel mai ieftin logan cu ac si servo. 6399+rabla ??? ala ar fi , desi la 6500 de euro imi iau masina aproape noua si cu 2 clase peste logan. dar asta e un off ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Fata de un motor pe benzina în 4 pistoane are o mica vibrație la ralanti care se accentueaza puțin mai tare când este AC cuplat și urca turația.
                          Pe unii poate sa ii deranjeze bănuiesc...

                          Comment


                          • Oricum, nu vibratia motorului e cel mai deranjant aspect la un Logan.
                            Si cred ca orice marca de masina cumperi, inainte de achizitie trebuie sa citesti forumul marcii+forum generalist cu sectiunea pe marca si modelul respectiv.

                            Comment


                            • As adauga: sa nu cumperi ceva proaspat lansat pe piata. Lasa sa treaca un an. Apar review-urile "fraierilor" si poti decide daca merita "bataia de cap".
                              Last edited by Oti; 1 May 2017, 00:16.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                ...inainte de achizitie trebuie sa citesti forumul marcii+forum generalist cu sectiunea pe marca si modelul respectiv.
                                ...unde vei gasi pareri pro si contra astfel incat nu vei mai stii daca merita sau nu. Unii care n-au nicio problema, altii care au numai belele sau nemultumiri.
                                Asa am facut si eu.

                                Originally posted by Oti View Post
                                ...sa nu cumperi ceva proaspat lansat pe piata. Lasa sa treaca un an. Apar review-urile...
                                Asta da. Asa am facut si eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google