Probleme Electrice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Electrice

    Buna ziua tuturor,
    Am cumparat de curand un Logan (van) din 2007, 1,4 benzinar. La ce o sa o folosesc eu, e OK ! Am o problema electrica. becurile de pozitii fata, nu se aprind. Cele pe spate se aprind, la fel si bordul. Faza lunga si scurta functioneaza normal. Becurile de la pozitii (nu sunt in interiorul farului, sunt sub semnalizari) le-am verificat, sunt bune ! Ce sa mai verific ?

  • #2
    Siguranta...

    Comment


    • #3
      nu. daca siguranta e arsa nu merge nici pozitia pe spate. cablaj/mufa de verificat.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #4
        vezi daca vin 12V in mufele de la becurile de pozitie. daca e arsa siguranta, cred ca nici bodul nu schimba iluminarea si nici butoanele de pe consola centrala nu lumineaza. poate nu-s bagate bine becurile, daca retin eu bine, sunt de-alea fara soclu, vin niste sarme indoite in mufa. daca sarmele alea nu fac contact, poti sa ai bec bun, poti sa ai si 12V in mufa, degeaba...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Originally posted by dan f View Post
          Becurile de la pozitii (nu sunt in interiorul farului, sunt sub semnalizari) le-am verificat, sunt bune !
          Cum le-ai verificat?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Originally posted by vitriol View Post
            Cum le-ai verificat?
            ...adica, filamentul e intreg.

            Comment


            • #7
              Incearca sa pui un bec nou si vezi ce se intampla.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google