Tremurat Motor Cand Este Alimentat Pe Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tremurat Motor Cand Este Alimentat Pe Gpl

    Buna ziua.De cam o saptamana,a inceput sa tremure foarte vizibil motorul la relanti,doar cand este alimentat pe gpl,indiferent ca este motorul cald sau daca abia a trecut pe gpl.Ati mai patit asa ceva si de la ce ar putea sa fie?Am facut o programare si la firma unde am montat instalatia si care inca este in garantie.

  • #2
    Asa face si al meu.si cateodata scade si apoi creste brusc turatia si uneori moare in aceasta faza

    Comment


    • #3
      Am fost la service cu masina si problema era din rampa de la injectoare(diuzele de gpl)..mi a schimbat ceva acolo si acum merge ok..a zis ca treaba cu relantiul este de la motorasul pas cu pas..care la mine face cam urat(caraie tot timpul cand regleaza turatia la relantiu)..sa vad unde gasesc sa cumpar un MPP de logan 1.6 16v

      Comment


      • #4
        Caraitul ala il face si la mine, aceeasi treaba mi s-a zis si mie de catre montator, exista o fluctuatie si si un tremurat la relanti(mai accentuat pe GPL), dar am lasat-o asa. Nu se opreste, nu ramane accelerata aiurea, dar exista rontzaitul ala la relanti.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google