Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • razvanCC dupa 10 luni si 20k inca se inchid ca in prima zi. Am un vechin aici cu un L2 Laureate diesel din 2013...si la el se inchid corect. De fapt, si la logan-ul meu de 11 ani se inchideau corect (ok...chederul trebuia sa-l schimb ca era mancat...dar la cat a suferit masina aia...prin ce conditii de drum a mers...)

    Comment


    • Da, se închid bine acum ca e nou, dar la modelele anterioare tot de noi se închideau diferit ca sunet, senzaţie, forţă, linie,
      La L1ph2 care încă nu l-am vândut era bine la linie şi senzaţie, dar sunetul era diferit uşi faţă şi uşi spate, am trecut cu vederea, am zis ca e dacie, nu am pretenţii ca la una străina dar uite că şi la dacia se poate să fie bine.

      Comment


      • Asta n-am observat la a mea daca se inchid diferit ca si senzatie/sunet. Sincer...n-am fost curios Pentru mine era important ca se inchid bine

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Eu plusez si spun ca trebuie sa opresti motorul chiar inainte de a intra cu ea in parcare, faci si economie cat mergi pe "liber", din impuls.
          O-ho-ho, ce fain o sa mearga asta in cazul meu, ca aleea catre parcarea de la blocul meu e in rampa !
          Scuze pentru off-topic.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • No, acuma in afara ca se inchid usile ce alte plusuri ati mai gasit la loganul facelift ?

            Comment


            • @Bogdan_cr, se inchid atat de bine ca se deschid in timpul mersului, am patit-o zilele trecute, a inchis sotia usa, martorul stins, s-a blocat usa si la prima groapa s-a miscat usa si s-a aprins martorul si a trebuit sa opresc.

              Comment


              • No, acuma in afara ca se inchid usile ce alte plusuri ati mai gasit la loganul facelift ?
                Stau tablele altfel pe el, ca doar si-a facut "facelift".

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  @Bogdan_cr, se inchid atat de bine ca se deschid in timpul mersului, am patit-o zilele trecute, a inchis sotia usa, martorul stins, s-a blocat usa si la prima groapa s-a miscat usa si s-a aprins martorul si a trebuit sa opresc.
                  si eu am patit, de 2 ori chiar cu dreapta spate cand era masina mai noua.
                  De fiecare data pe drumuri cu gropi, de atunci le trantesc mai bine cand inchid si nu am reusit sa mai reproduc fenomenul

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Stau tablele altfel pe el, ca doar si-a facut "facelift".
                    Parca si vad noul gingle la dealeri:

                    "Noua Dacia facelift, usile se inchid...bine!"

                    Comment


                    • Am văzut zilele trecute in oras un mcv facelift stepway.arata foarte bine. Avea numar cu probe, si o țeavă de eșapament alungit, ciudata

                      Comment


                      • Salutari tuturor.
                        Avand in vedere ca in curand voi fi posesor de Logan va multumesc pentru toate informatiile impartasite si care mi au fost de in real ajutor.
                        Modelul ales de mine este Logan, variant prestige, motorizare 0.9 tce.
                        Pretul de lista este 10500 eur din care s a scazut reducerea 600 eur (dealer) si 1422 eur (reducere remat).
                        Am ales aceasta motorizare deoarece in principal voi circula urban.
                        Sunt foarte multumit de felul cum arata masina atat exterior cat si interior. Nu sunt pretentios si sunt foarte constient de faptul ca este o masina low cost.
                        Va voi tine la curent in momentul in care voi primi masina. Zi buna tuturor si drumuri intinse fara evenimente rutiere.

                        Comment


                        • AMR pana primesti masina?

                          Comment


                          • Pai luni am dus dosar remat, Miercuri incepe remat...deci sper ca saptamana viitoare daca totul merge ok.

                            Comment


                            • Originally posted by bogdan_cr View Post
                              Da, uite îmi place că e prima dacie la care toate uşile se închid la fel, acelaşi sunet, aceeaşi forţa, toate la linia corectă ...
                              Pai la cat a costat, nu este ceva absolut normal, deloc surprinzator?
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • voi ati vazut asta: http://primemotors.eu/
                                Logan electric cu incarcare rapida
                                Prowd of my new wheels!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google