Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am noroc cu cei care parcheaza pe trotuar. dau zapada ca sa poata iesi cu masinile.
    Mare noroc. La mine in fata blocului isi lasa masinile sub zapada pana se topeste.

    Comment


    • Ce bine e sa ai garaj!
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • Ma enerveaza soferii cu garaj/curte cu garaj care lasa masina la strada, inclusiv noaptea, ca sa nu se mai oboseasca deschizand usa garajului/curtii.
        Majoritatea tin in garaj muraturile si toate lucrurile inutile pe care nu se indura sa le arunce.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Majoritatea tin in garaj muraturile si toate lucrurile inutile pe care nu se indura sa le arunce.
          Asta am vrut sa scriu eu, dar ai editat.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Pai, numai cati stiu eu ca au boxe garaj la bloc, iar masinile stau si ocupa alte locuri de parcare...
            Macar de ar merge zi de zi cu ele, dar sunt niste mosnegi nomeclaturisti care nu mai au alta treaba decat sa spioneze in continuare vecinii, fiind probabil toata viata informatori SRI.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Ma enerveaza soferii cu garaj/curte cu garaj care lasa masina la strada, inclusiv noaptea, ca sa nu se mai oboseasca deschizand usa garajului/curtii.
              Majoritatea tin in garaj muraturile si toate lucrurile inutile pe care nu se indura sa le arunce.
              Subscriu. La mine pe strada nu incape pompiera daca e nevoie. Au curtile destul de incapatoare.

              Daca as lasa ca ei masinile la strada (5 buc ) n-am mai avea pe unde sa intram in propriile curti.

              Daca ii intrebi, cica nu vor sa bage nisipul de pe roti in curte sau "am un catel care imi roade bara", sau "nu mi se deschide poarta" etc.

              S-a dus dracului bunul simt
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • depinde unde sunt amplasate curtile alea. am o casa batraneasca pe bd. Uverturii. daca as sta acolo si as avea garaj, n-as putea sa bag masina in el sau in curte fiindca a doua zi as fi 100% blocat de masini fara niciun nr de telefon. asa ca ii mai inteleg si pe ei.
                in bucuresti nu exista notiunea "nu parcati, garaj !" daca ai vreo urgenta noaptea stai si te uiti lung, sau daca mergi la munca, te rogi ca ala parcat in fata portii sa plece mai devreme decat tine.
                daca e zona de case, e cu totul altceva, dar sunt multe zone cu case pe dreapta si blocuri pe stanga. ghiciti unde parcheaza aia de la bloc...

                Comment


                • Am multi vecini cu garaj si chiar cu spatiu de garare in curte,dar sunt modesti si nu-si mai baga masinile.Le tin la poarta.Pe strada mea pana in "89 doar 3 vecini aveau masina.Astazi numeri pe putin 50 de masini parcate pe strada cu toate ca garajele stau pline de fiare,bulendre si gunoaie.Niciodata nu-mi las masina afara.Doar pentru ea am investit banii intr-un garaj de 5 stele.

                  app:stau la bloc dar masina o tin la curte in garaj.
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Pai, numai cati stiu eu ca au boxe garaj la bloc, iar masinile stau si ocupa alte locuri de parcare...
                    .
                    in bucuresti au inceput sa dispara "garajele de langa bloc", majoritatea neavand autorizatii.
                    la mine, langa sina de tren au disparut toate si au facut parcare.
                    dar acum lumea e reticenta sa lase masinile acolo fiindca e bezna si cam departe de blocuri, locul ideal pentru furat din si de masini.

                    iar asta cu tinut altceva in garaj e veche de cand lumea in SUA.
                    acolo vezi putine masini in garaj, majoritatea pe aleea din fata casei.
                    Last edited by B997NDL; 10 May 2017, 10:50. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Inseamna ca in SUA garajul a devenit magazie?
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • da. era si o emisiune pe discovery cu o echipa care iti amenaja garajul in loc de joaca pt copii (... etc) iar ca plata aveau dreptul sa ia tot ce era depozitat in garaj.

                        Comment


                        • Fratii mei, eu vorbesc de zona dichisita, cu case dichisite.

                          Recunosc, am si eu garajul plin cu bulendre, fiare, piese, motoare, insa cele 5 masini nu stau niciodata pe strada. Ba chiar, cand stiu ca urmeaza sa am musafiri, 2 sau 3 masini raman in parcarea de la serviciu, care este destul de mare si libera in we. In felul asta, musafirii isi pot tine masinile in curtea mea, fara sa deranjeze pe altii.

                          Datorita faptului ca nu tin masini afara, sunt luat de fraier si cateodata nu pot iesi din curte, ghiciti de ce? Ca unora le e lene sa tunda boschetii din curte si sa amenajeze o alee ! E mai usor sa-ti lasi cazanul in strada cum te taie prin chiloti si sa-ti vezi de treburi, eventual sa si pleci de acasa, sa-ti blochezi vecinii definitiv. Ultima data s-a lasat cu MCV de la rutiera cu camera de luat vederi, cu amenzi, cu masina de ridicat, cu tot tacamul.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Azi am intalnit 4 bucati de soferi care accelereaza cand ii depasesti. La unul am vazut clar ca o facea intentionat.

                            Comment


                            • Acum depinde de situatie, mi s-a intamplat si mie sa fac asta dar fara intentie. De exemplu merg regulamentar in sate iar imediat cind ies este normal sa accelerez, atunci daca se gaseste unu mai "grabit" de cele mai multe ori ma opresc eu din acceleratie, dar cateodata continui pana la 100km/h apoi ma poate depasi si sa faca ce vrea el.

                              Comment


                              • mi s-a intamplat si mie sa fac asta dar fara intentie.
                                Si mie, tot fara intentie sau din neatentie dar de obicei sunt atent. Aia 3 habar n-aveau de condus (bine, e si duminica azi), al 4-lea o facea special. Un imbecil pe la vreo 25 de ani cu mare masina de Logan 1 PH1 1.5 dCi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google