Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • recomandare instalatie GPL

    Buna seara tuturor,
    Am un Logan 1.4 ,fabricatie 2008,nr.km 76000.M-am hotarat sa pun instalatie GPL ,in conditiile in care parcurg cu el cam 1200 km/luna.Ce instalatie GPL imi recomandati si la ce service din Ploiesti-Prahova sa-l montez?

    Multumesc anticipat,
    66DMC

    Comment


    • Clasicul, inegalabilul si imbatabilul tomasetto stag 200, pe masina ta merge cam orice la fel de bine datorita motorului care nu cere prea multe.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • salut pentru cei care au instalatia agc compact se gasesc softuri pentru aceasta instalatie cum se regleaza usor ,greu ...?
        Multumesc

        Comment


        • Da...
          Relativ...
          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

          Comment


          • scuze dar nu am inteles raspunsul moog daca la intrebarea mea te referi

            Comment


            • Da, găsești soft...
              Se reglează greu? Relativ...

              Se pare ca trebuie să corectez... Greu...
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • Salut...a fost cineva de curand la RAR pt omologarea instalatiei de gaz? Ma intereseaza care mai sunt costurile...daca ma puteti ajuta, deoarece ma duc saptamana asta si nu am gasit pe nicaieri tarifele. Multumesc

                Comment


                • Acum vreo 2 ani am omologat eu si era 183 lei, știu ca am intrat pe site la ei si era un nr de telefon pt informații si mi a comunicat tariful la omologare

                  Comment


                  • Eu am omologat in februarie cu 99 lei

                    Comment


                    • Va salut baietii....m-a apucat si pe mine damblaua cu GPL...am un Logan din 2007 cu 70000km la bord...si vreau un Tonasetti....vreau bine sau rau?...va multumesc anticipat.

                      Comment


                      • am omologat eu instalatie agc compact in luna martie
                        Cost total 160 RON.
                        Inginerul de la rar nu a facut altceva decat sa ia seria de la butelie si sasiu dupa care a verificat noxele.Toata treaba a durat max 10 min cu indulgenta

                        Comment


                        • Este Tomasetto nu Tonasetti , si o alegere buna.
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Originally posted by Dan Georgescu View Post
                            Va salut baietii....m-a apucat si pe mine damblaua cu GPL...am un Logan din 2007 cu 70000km la bord...si vreau un Tonasetti....vreau bine sau rau?...va multumesc anticipat.
                            10.000 km pe an. mai merge masina aia la tine 5 ani? daca da , pune , altfel nu merita investitia.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • întrebare, am un Logan 1.6mpi,2005, mașină mai are de stat 2 ani maxim în parcare după ne îndreptăm către rabla, zic asta deoarece este ruginita a suferit un accident și nu mai are airbag, asa ca prețul de vânzare ar fi unul foarte mic, am decis sa i montez gpl, am citit pe forum toată lumea recomanda tomasetto sau cum se scrie întrebarea mea este, sunt pe olx instalații tomasetto provenite din dezmembrări, la un preț rezonabil, unele sunt încă în garanție, aveți idee dacă se merita? luata mers la un centru de montări și instalata pe mașină, una noua nu știu dacă se merita, mulțumesc anticipat

                              Comment


                              • Depinde de preț, starea instalației, montator etc...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google